V sobotu se představíme v Ostravě!

V sobotu se představíme v Ostravě!

B r n o - Květnový finiš nejvyšší soutěže odstartuje Zbrojovka utkáním na hřišti Baníku Ostrava! Hraje se na prvomájovou sobotu v 19:30, zápas přenáší kanál O2 TV.

Ostravský tým je v tabulce aktuálně osmý, v posledních pěti zápasech neprohrál a zvládl i první vzájemný zápas, když v předvečer Štědrého dne zvítězil v Brně brankou z penalty 1:0. Je tedy jasné, že Zbrojovku rozhodně nečeká nic snadného.

"Baník je teď v dobré formě, má výborné mužstvo a hraje doma. Přistupujeme tedy k utkání s veškerým respektem, nejsme v situaci, kdy bychom si mohli nějak vyskakovat. Na druhou stranu vnímáme šanci, kterou stále máme. Ještě jsme nesestoupili a v sobotu se porveme o co nejlepší výsledek," řekl před odjezdem do Ostravy trenér Richard Dostálek.

Ten bude pro utkání nucen učinit dílčí změny v sestavě. "Pro žluté karty nám vypadl Hlavica, dohoda klubů neumožní start Rudy Reitera. Jinak máme mužstvo vesměs pohromadě, v týdnu jsme trénovali náročněji a doufáme, že se to projeví," pokračoval kouč.

Novinkou oproti předchozím zápasům bude o poznání hlučnější atmoféra - od tohoto kola totiž mohou na zápasy dorazit i fanoušci. "Je to něco, co si všichni přejeme celou dobu. Jsme jedině rádi, že diváky konečně uslyšíme, věřím, že to fotbalu jenom prospěje," uzavřel Dostálek.

Celková bilance vzájemných zápasů je v samostatné soutěži vyrovnaná. Brňané v Ostravě naposledy zvítězili v roce 2016 (to už se hrálo ve Vítkovicích). V ročníku 2017/18 se dvakrát radoval Baník (3:1 v Brně, 2:0 doma), o loňském utkání už byla řeč.Vzájemná bilance v soutěžních zápasech: 47 zápasů (15 – 17 – 15), skóre 53:57

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Zdeněk Valnoha, Milan Pacanda, Richard Dostálek - Petr Bystroň, Petr Samec, Miroslav Matušovič (všichni 3 branky)..

Prošli oběma kluby: Patrizio Stronati - Martin Šustr, Rudolf Reiter, Pavel Dreksa.

Poslední vzájemný zápas: 23.12.2020, Zbrojovka - Baník 0:1. Branka: de Azevedo.

další články

VIDEO: Martin Berkovec po utkání v Liberci
A-tým
15.05.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Martin Berkovec po utkání v Liberci

B r n o – Jednou z ústředních postav utkání v Liberci byl i gólman Martin Berkovec. Ve druhé půli...
VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Liberci
A-tým
14.05.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Liberci

B r n o – Zbrojováci v páteční předehrávce potvrdili, že se jim venku daří o poznání lépe, než na...
Remízu v Liberci vystřelil v závěru Růsek
A-tým
14.05.2021 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Remízu v Liberci vystřelil v závěru Růsek

L I B E R E C - 32. kolo FORTUNA:LIGY zavedlo svěřence Richarda Dostálka na půdu libereckého...