VIDEO: Adam Fousek po utkání v Olomouci

VIDEO: Adam Fousek po utkání v Olomouci

O l o m o u c - Při absenci Kuby Řezníčka, Honzy Hladíka či Martina Sedláka nastoupil v sobotu v Olomouci na hrotu útoku netradičně Adam Fousek. Jak utkání viděl ze svého pohledu?

„Byl to těžký zápas, na soupeři bylo vidět, že už finišují. Šlo o jejich generálku, bylo to náročné, hodně běhání. Soupeř na nás praktikoval vysoký presink, tentokrát se nám docela dařilo z toho vyjíždět, dařil se nám přechod do útoku. Měli jsme nějaké kombinace po stranách, ohrozili jsme bránu, ale je škoda, že jsme nedali víc, než jeden gól,“ shrnul Fousek průběh duelu, v němž Zbrojovka podlehla 1:2.

Sedmadvacetiletý hráč má v dosavadním průběhu přípravy na kontě dvě gólové přihrávky, v sobotu se do statistik nezapsal. "K lepšímu výsledku a druhému gólu nám chybělo víc štěstí, nebo víc kvality. Kdybychom si v zakončení počínali kvalitněji, mohli jsme dát i víc gólů," byl si vědom Fous, který (jak již bylo řečeno) nastoupil tentokrát na hrotu. "Bylo to trochu nezvyklé, ale už jsem tam párkrát v přípravě nastoupil, rok nebo dva zpátky, a celkem se mi dařilo. Trenéři se radili, jestli to zvládnu, říkal jsem, že jo. Extra velký problém to nebyl."

Fousek patří k hráčům, kteří zatím naskočili do všech pěti zápasů přípravy. "Je to náročné, je nás celkem málo, máme dost zraněných a nemocných. Druhý týden to točíme v patnácti lidech, snad se to zlepší. Teď nás čeká soustředění, budeme týden oddělení, pohromadě, stmelíme partu. Budeme všichni po kupě, už se na ty fórky a všechno okolo těším," směje se Adam.

další články

Do Zbrojovky přichází Šimon Falta
A-tým
01.07.2022 | Martin Lísal. KOLÁŽ: fcviktoria.cz

Do Zbrojovky přichází Šimon Falta

B r n o - Řady Zbrojováků rozšíří Šimon Falta! Devětadvacetiletý záložník se zkušenostmi z...
V sobotu proti Slovanu!
A-tým
01.07.2022 | Martin Lísal

V sobotu proti Slovanu!

B r n o - Na Zbrojováky čeká třetí - a doposud nejatraktivnější - herní test. V sobotu vyzvou od 17...
STUDIO FLINTA: Dalším hostem bude Michal Ševčík!
A-tým
28.06.2022 | Martin Lísal

STUDIO FLINTA: Dalším hostem bude Michal Ševčík!

B r n o - Na přelomu června a července vyjde další díl STUDIA FLINTA, už jednatřicátý! Hostem...