VIDEO: Byli jsme dobře nastavení, těšilo Blechu po utkání ve Vlašimi

VIDEO: Byli jsme dobře nastavení, těšilo Blechu po utkání ve Vlašimi

V l a š i m – Fotbalisté Zbrojovky za sebou mají vydařený týden – ve středu porazili Třinec a oslavili postup do první ligy, v neděli zvládli vyhrát i ve Vlašimi. A výraznou postavou obou zápasů byl i záložník Filip Blecha.

Proti Třinci si připsal gól a asistenci, ve Vlašimi se postaral o úvodní duel střetnutí. Z úcty k bývalému klubu jej ovšem přehnaně neslavil. „Vlašim mi do mé kariéry hodně dala, nepřišlo mi to vhodné. Hodně lidí tu znám, na zápas jsem se těšil a jsem spokojený, že jsme jej zvládli vítězně,“ řekl po utkání.

„Myslím, že to byl z obou stran hezký zápas. K vidění bylo hodně šancí, gólů mohlo být i víc. V první půli jsme mohli proměnit další možnosti a jít do druhé více v klidu. Pak jsme byli trochu zataženější, i Vlašim měla nějaké šance, stejně jako my. Naštěstí jsme to nakonec zvládli vítězně a můžeme odjíždět s pozitivní náladou,“ pokračoval Blecha, který v podzimním duelu na Srbské hájil ještě barvy soupeře a dokonce si připsal nahrávku na jediný gól.

Po přesunu do Brna už má na kontě tři vstřelené branky a jednu nahrávku. „Jsem rád, že jsem si zase navýšil statistiky, protože nějaké šance jsem měl už předtím a nepovedlo se mi je proměnit. Ve druhé půli jsem měl ještě jednu vyloženou možnost, to už nevyšlo, ale mám alespoň jeden gól.“

A jak se sám Filip vyrovnal s tím, že Zbrojovce už v duelu o mnoho nešlo, zatímco Vlašim ještě bojuje o baráž? „Věděli jsme, že to je pro domácí důležitý zápas, potřebují sbírat body. Ale myslím, že jsme byli dobře nastavení, přistoupili jsme k tomu správně. Neviděl jsem v tom problém,“ uzavřel své hodnocení.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Béčko opět vítězně, zdolalo Starou Říši
B-tým
01.10.2023 | Martin Lísal

Béčko opět vítězně, zdolalo Starou Říši

B r n o - Béčko Zbrojovky se po dvou venkovních duelech vrátilo na domácí pažit. A byl to vítězný...
PREVIEW: Béčko doma hostí Starou Říši
A-tým
30.09.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko doma hostí Starou Říši

B r n o - Brněnský B tým se po dvou venkovních výhrách vrací na domácí hřiště. V neděli 1. října...
VIDEO: Trenér Klusáček po utkání v Opavě
A-tým
30.09.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Klusáček po utkání v Opavě

O p a v a – Zatímco v pohárovém utkání doháněla Zbrojovka zlepšeným výkonem manko ze špatného...