VIDEO: Denis Alijagić po utkání s Prostějovem

VIDEO: Denis Alijagić po utkání s Prostějovem

B r n o – Denis Alijagić naskočil do utkání s Prostějovem jako střídající hráč ve druhé půli. Po necelé hodině hry dokázal vyrovnat, jeho pátý letošní gól ale nakonec k bodům nevedl a hosté v závěru brali všechny body.

„Pokud bych měl hodnotit první půli, kterou jsem viděl z lavičky, tak Prostějov přijel s jednoduchou taktikou, zalezli do bloku a my jsme se k nim těžko dostávali. Tak jako ve všech posledních utkáních, ale s tím bychom si měli poradit. Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe, což je i tím, že zase něco doháníme, soupeř zaleze o to víc a už tolik nemyslí na ofenzivu. Vypadalo to tedy o něco lépe, ale ve finále jsme prohráli,“ shrnul Denis průběh duelu.

„Není to o nějaké penaltě, já sám osobně jsem mohl vyřešit některé situace lépe. Myslím, že kdybychom dali druhý gól, bylo by po zápase. Škoda, chytil jsem se gólem a pak jsem si docela věřil, každému pomůže dát rychle gól. Nevím, co může za to, že mi to tam nespadlo podruhé, nebo Řezňovi, nebo komukoliv jinému. Je na nás deka, když se nevyhrává, je to náročné na psychiku, ale přece jenom si myslím, že kabina má kvalitu a zkušenosti větší, než mají naši soupeři, při vší úctě k nim. A měli bychom to zvládat. Čas ukáže a já pořád věřím, že se to ještě do konce sezóny otočí.“

Na nějakou nervozitu na domácím hřišti by dvacetiletý útočník prohry nerad sváděl. „Je to spíš naším aktuálním rozpoložením, formou. V týdnu si věci říkáme, co a jak by se mělo dělat a zlepšovat, a pak přijde zápas… Dostáváme jednoduše góly a obráceně se na ně nadřeme, přitom šance máme.“

A jak vnímá Alijagić situaci v tabulce, kdy má Zbrojovka blíže ke spodku tabulky? „Nevím, jak to mají ostatní, já to určitě takhle nevnímám. Z týmu na tréninku cítím kvalitu, hráči ji mají a myslím, že je to pořád o jednom utkání, kdy vám spadnou nějaké haluze a tím se chytíte. Věřím, že takhle se nám to podaří co nejrychleji,“ uzavřel.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Sezónu zakončíme ve Vlašimi
A-tým
23.05.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Sezónu zakončíme ve Vlašimi

B r n o - V sobotu 25. května se zatáhne opona druhé nejvyšší soutěže. Zbrojovka absolvuje derniéru...
Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu
Ostatní
22.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Milan Kříž

Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu

B r n o - V pondělí 20. května proběhl na brněnském stadionu svátek dívčího fotbalu v Brně....
ROZHOVOR Z PROGRAMU: Oldřich Pragr
B-tým
22.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Oldřich Pragr

B r n o - Součástí posledního zápasového programu této sezóny byl i rozhovor s dvacetiletým...