VIDEO: Do Zbrojovky přichází Matěj Hrabina

VIDEO: Do Zbrojovky přichází Matěj Hrabina

B r n o - K týmu Zbrojovky se dnes připojil osmadvacetiletý krajní obránce Matěj Hrabina z Opavy. V Brně zítra podepíše dvouletou smlouvu a naskočit by měl i do přípravného utkání s Olomoucí.

"Čtrnáct dní zpět mi volal sportovní manažer Zbrojovky pan Požár, že by Zbrojovka měla případně zájem, abych přišel, a jak bych se na to tvářil. Potěšilo mě to, Brno vnímám jako tradiční klub a věřím, že ambice postoupit zpátky tady je. I sportovně to tedy mělo smysl a jsem rád, že se to povedlo a můžu tady být," řekl Hrabina po svém prvním tréninku.

Na něm se potkal i s některými bývalými spoluhráči. "Dlouho jsem hrál se Zavošem, v Opavě byl Jirka Texl a před pár lety Kuba Přichystal. Další kluky znám od vidění jako soupeře, takže to nebude problém. Trénink byl v pohodě, jsem moc rád, že už můžu být zase na hřišti s týmem, v posledních dnech jsem trénoval individuálně. Trenér se už ptal, jak jsem se chystal a jestli jsem případně připravený naskočit v sobotu do utkání. Odpověděl jsem, že není na co čekat, protože herní praxi nic nenahradí, do zápasu bych určitě chtěl jít," uvedl hráč, který může nastoupit na obou krajích obrany. "Jsem pravák, ale v Opavě jsem hrál hodně i na levém beku a nijak mi to nevadí."

Matěj Hrabina strávil ve Slezském FC celou svou dosavadní kariéru. S týmem před třemi lety postoupil do nejvyšší soutěže a doposud v ní odehrál celkem 77 zápasů. "A hned první zápasy po postupu jsme hráli tady v Brně," usmívá se při vzpomínce na azyl, který opavští fotbalisté na zdejším stadionu během podzimu 2018 nalezli. Pikantní los pak Opavu určil jako prvního domácího soupeře Zbrojovky. "Bude to speciální, protože jsem tam strávil celou kariéru, půjde o první zápas proti Opavě. Těším se, doufám, že přijdou lidi, bude to důležité i pro další vývoj soutěže."

Nyní tedy Hrabina poprvé v kariéře mění působiště a opouští Opavu. "V Brně jsem první den, takže se chci teď hlavně zaběhnout s týmem, zjistit, co a jak. Pak mám v plánu řešit bydlení, jsem čerstvě ženatý, takže s manželkou budeme řešit, co dál."

Matěji, ať se ti v našem dresu daří!

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 20. do 26. září
Ostatní
21.09.2021 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 20. do 26. září

B r n o - Většina týmů Zbrojovky se během nadcházejícího týdne představí venku - áčko v Ústí nad...
STUDIO FLINTA: Rozhovor s Martinem Berkovcem!
A-tým
20.09.2021 | Martin Lísal

STUDIO FLINTA: Rozhovor s Martinem Berkovcem!

B r n o - Máme tu další díl STUDIA FLINTA! Zářijovým hostem Moniky Býmové je gólman Martin...
VIDEO: Potřebuji svoje výkony ustálit, přeje si Fousek
A-tým
20.09.2021 | Daniel Kinc, Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Potřebuji svoje výkony ustálit, přeje si Fousek

B r n o - Zbrojovka proti Žižkovu navázala na výhru z Příbrami a už pět zápasů je bez porážky. Po...