VIDEO: Dva rohy, dva góly. Snad jsme se vrátili na vítěznou vlnu, věří Ševčík

VIDEO: Dva rohy, dva góly. Snad jsme se vrátili na vítěznou vlnu, věří Ševčík

B r n o – Dva dny po devatenáctých narozeninách nastoupil Michal Ševčík premiérově v základní sestavě do ligového utkání. A zrovna proti Jihlavě, kde v minulém ročníku hostoval. Zápas nakonec ozdobil dvojicí parádních gólových centrů.

Trochu to připomínalo srpen 2014. Dvacetiletý Jan Sýkora hrál svůj druhý ligový zápas v životě, ve druhé půli poslal od rohového praporku dva přesné míče a pomohl tak k výhře 3:0 proti Hradci Králové. Podobný kousek se povedl v červnu 2020 v utkání s Třincem tehdy také dvacetiletému Ondrovi Pachlopníkovi. Teď je napodobil o rok mladší Michal.

Při prvním rohu se k míči nejprve postavil Pavel Zavadil, tradiční exekutor rohových kopů si pak rychle prohodil místo právě s Michalem. A Jihlavu tento kousek dokonale zaskočil. „Den před utkáním jsme rohy trénovali. Třikrát jsme to takhle zkusili a pokaždé to skončilo gólem, proto padlo rozhodnutí to realizovat i v utkání. Jsem moc rád, že i v něm to vyšlo a mohli jsme oslavit výhru,“ usmíval se Ševčík při vzpomínce na Řezníčkovu gólovou hlavičku. Podobný kousek pak oba zopakovali i ve druhé půli. Dva rohy, dva góly – stoprocentní bilance.

Zdánlivě jasná výhra se ovšem nerodila lehce. „Prvních dvacet minut bylo docela hektických, nedostal jsem se moc do hry. Bylo to spíš takové osahávání soupeřů z obou stran. Pak nás první gól nakopnul, měli jsme nějaký tlak, po dalších gólech jsme pak byli čím dál klidnější a závěr už se dohrával celkem v klidu.“

Své bývalé spoluhráče tedy nakonec Ševa nešetřil. „Dobře mě znali, byli nachystaní, takže to bylo docela těžké a specifické. Přece jen většina z nich jsou kamarádi. S Kryštym jsme se domluvili, že pokud se vyhraje, něco do kabiny zaplatíme. Nedávno jsem měl narozeniny, takže to vyšlo a budu to mít v jednom,“ zmínil spoluhráče Kryštůfka, který v Jihlavě dlouho působil.

Mladý rodák z Třebíče se v základní sestavě objevil už ve středečním pohárovém utkání, start ozdobil gólem. „Jsem strašně rád, že jsem se do základní sestavy dostal. Pohár může být jeden z faktorů, v tom zápase se mi většina věcí podařila a trenér říkal, že si ve středu můžeme říci o místo. Zčásti tak můj start mohl být zapříčiněný tím. Doufám, že jsem předvedl to, co se očekávalo, a příští týden se povede zase naskočit od začátku,“ vzhlíží Ševčík k dalším bitvám.

Do těch Zbrojovka půjde jako druhý tým tabulky. „Škoda Prostějova, kde jsme mohli zůstat na vítězné vlně. Tak jsme se na ni dnes snad vrátili, a doufám, že na dlouhou dobu. A že budeme dnešní výsledek jen potvrzovat.“

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta
A-tým
16.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta

B r n o - Součástí bulletinu pro zápas s Mladou Boleslaví byl i rozhovor se záložníkem Šimonem...
Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!
A-tým
15.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!

B r n o – Vstupenky na utkání s pražskou Slavií už jsou v internetovém předprodeji! Zakoupíte je...
Béčko má další šestigólovou výhru
B-tým
14.08.2022 | Martin Lísal

Béčko má další šestigólovou výhru

B r n o - Brněnský B tým potvrdil dobrý vstup do sezóny i na domácím hřišti v Bystrci, kde přivítal...