VIDEO: Fanoušci byli skvělí, snad přijdou i ve středu, přeje si Řezníček

VIDEO: Fanoušci byli skvělí, snad přijdou i ve středu, přeje si Řezníček

D r n o v i c e – Jako správný kapitán to vzal na sebe. Útočník Jakub Řezníček zlomil krátce po začátku druhé půle nerozhodný stav a důležitým gólem nasměroval Zbrojovku k výhře nad Vyškovem.

„Ani přesně nevím, jak ta situace vznikla. Naběhl jsem si pod sebe, Hláďa mi to sklepnul a já jsem to chtěl jen placírkou dát k tyči. Myslím, že jsem dal i housle obránci, naštěstí to propadlo, byl to důležitý gól. Uklidnil nás, pak už jsme hráli naši hru, co jsme potřebovali, a zaslouženě jsme vyhráli,“ popisoval Řezňa klíčový moment.

Houževnatí domácí totiž neprodali kůži lacino. „Těžké utkání, v první půli jsme byli trochu nervóznější. O pauze jsme si řekli, že musíme přidat, naštěstí jsme vstřelili rychle gól. Pak už myslím, že až na nějaké standardky jsme hru kontrolovali a drželi balon, což se nám v první půli moc nedařilo,“ těšilo autora patnácti branek.

S touto bilancí je Řezníček nejen nejlepším střelcem klubu, ale i celé soutěže. V závěru jej pak napodobil Michal Ševčík a Brňané vyhráli 2:0. „Vedli jsme dlouho o jednu branku, samozřejmě jsme trochu nervózní byli. Měli jsme pár zajímavých možností, propadené balony, Přichy běžel sám, kluci chodili do brejků. Škoda, že jsme to nevyřešili, ale myslím, že jsme si to celkem pohlídali.“

Tříbodový přísun znamenal v tu chvíli jediné – Zbrojovce stačí k jistotě postupu porazit ve středu Třinec. „Nebudu lhát, sledujeme to. Myslím, že Vlašim nezaváhá a budeme si to muset uhrát ve středu doma. Chceme to zvládnout kvůli lidem, kvůli nám, kvůli klubu, kvůli všem. Chceme to zlomit na naši stranu a ukončit to,“ vyhlížel nadcházející mač. Vlašim nakonec opravdu zvítězila, takže je posledním týmem, který ještě Zbrojovku může ohrozit.

Několika slovy se pak Řezňa vrátil k atmosféře, která v Drnovicích vládla. „Sám jsem tu ligu nezažil, hrál jsem tu jen s dorostem. Speciální to bylo spíš pro dědka Zavoše, ten tu začal hrát fotbal,“ smál se. „Fanoušci byli skvělí. Věděli jsme, že jich bude hodně, chtěli jsme pro ně vyhrát a podařilo se to. Děkujeme, že přijeli, a ať přijdou i ve středu doma,“ pozval kapitán fanoušky na zmíněný duel s Třincem.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Posezónní slevová akce ve Fanshopu!
Ostatní
09.06.2023 | Martin Lísal

Posezónní slevová akce ve Fanshopu!

B r n o - V oficiálním zbrojováckém Fanshopu jsme pro vás nachystali speciální posezónní slevovou...
U15: Mistři! Zbrojovka porazila Sigmu a ovládla svou soutěž
Mládež
09.06.2023 | Martin Lísal

U15: Mistři! Zbrojovka porazila Sigmu a ovládla svou...

B r n o - Pořádné drama na závěr moravskoslezské ligy starších žáků! Tým U15 se utkal o titul s...
U14: Kanonáda na závěr!
Mládež
09.06.2023 | Martin Lísal

U14: Kanonáda na závěr!

B r n o - Starší žáci (U14) se s nadstavbou moravskoslezské ligy rozloučili stylově. Už v roli...