VIDEO: Gól, nahrávka, výhra. Jsme spokojení, usmívá se Přichystal

VIDEO: Gól, nahrávka, výhra. Jsme spokojení, usmívá se Přichystal

B r n o – Jeden gól vstřelil, na druhý nahrál. Jakub Přichystal se do statistik nedělního vítězného utkání s Viktorkou Žižkov zapsal poměrně výrazně. „Jsme rádi, že jsme vyhráli, byl to těžký zápas,“ oddychl si po utkání.

„I terén byl těžký, ale myslím, že jsme za tím šli víc, než soupeř, za což jsme byli odměněni. Možná nám chybělo ještě víc klidu na balonu, někdy jsme moc hektičtí, musíme víc držet míč, když vedeme, hlavně na konci. Ale zvládli jsme to a jsme spokojení,“ hovořil Kuba na pozápasové tiskovce.

V tu chvíli už věděl, že je Zbrojovka na první příčce. „Trenéři nám říkali, že je to jen na nás, že se můžeme dostat na špici. Povedlo se a jsme za to všichni rádi. Nemysleli jsme vůbec na to, že by se mohl opakovat scénář s Varnsdorfem. Věřil jsem, že vyhrajeme.“

Přichystal otevřel skóre utkání před koncem první půlhodiny, kdy dorazil do sítě hlavičku Jakuba Řezníčka. „Myslím, že by to gól nebyl, chtěl jsem to jistit a povedlo se. Statistiky jsem dnes měl dobré, ale trochu jsem z toho vypadl po zranění, příště to snad bude lepší,“ zmínil Přichy absenci na hřišti Příbrami v minulém kole. Ke gólu pak jako bonus přidal nahrávku u vítězné trefy. „Šli jsme do druhé půle s tím, že chceme vyhrát, že se ničeho nesmíme bát. Tex se Ševou to rozehráli perfektně, Ševa se toho nebál a zakončení Fouse bylo taky skvělé, gólman neměl šanci,“ chválil Přichystal spoluhráče.

A propos, když jsme u asistencí – Kuba se letos trefil podruhé, a podruhé mu u toho asistoval Kuba Řezníček. Útočník s jednadvacítkou na dresu zase naopak připravil oba góly Fouskovi a asistenci zapsal potřetí za sebou. „S Kubou Řezníčkem jsem hrál už za trenéra Kotala a Habance, hraje se mi s ním dobře. Víme, jaké jsou jeho přednosti, udrží balon, je gólový. I když ho všichni hlídají, vždycky nějakou šanci má, jak mu dáte balon na nohu nebo na hlavu, vždycky to smrdí gólem. Prostor dělá i pro nás a to je dobře,“ oceňuje Přichystal plodnou spolupráci.

Na hřišti bohužel Zbrojováci přišli o dva spoluhráče, Štěrba s Čermákem museli střídat, druhý zápas po sobě pak chyběl kapitán Zavadil. „Zavoš nám chybí, to víme, má dobré balony, vidí to na hřišti dobře, ale kluci ho dobře zastupují. Jsme zvyklí na nějakou jedenáctku, vypadli nám z toho dva hráči, ale zaskakující kluci to zvládli výborně, nebyl v tom žádný problém,“ zakončil pětadvacetiletý ofenzivní hráč.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta
A-tým
16.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta

B r n o - Součástí bulletinu pro zápas s Mladou Boleslaví byl i rozhovor se záložníkem Šimonem...
Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!
A-tým
15.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!

B r n o – Vstupenky na utkání s pražskou Slavií už jsou v internetovém předprodeji! Zakoupíte je...
Béčko má další šestigólovou výhru
B-tým
14.08.2022 | Martin Lísal

Béčko má další šestigólovou výhru

B r n o - Brněnský B tým potvrdil dobrý vstup do sezóny i na domácím hřišti v Bystrci, kde přivítal...