VIDEO: Jozef Dojčan po utkání se Zlínem

VIDEO: Jozef Dojčan po utkání se Zlínem

B r n o – Pohledné ofenzivní akce i branky, na druhou stranu tři zásahy ve vlastní síti. Úvodní přípravný duel proti Zlínu přítomné diváky rozhodně nenudil, s čímž při hodnocení souhlasil i asistent trenéra Jozef Dojčan.

„Do utkání jsme vstoupili z plné zátěže a po týdnu tvrdé práce, zatímco soupeř má dva týdny do ligy a je v trochu jiné fázi. Prvních patnáct minut tak byli hosté aktivnější, silnější na míči, přehrávali nás. Postupem času jsme se dostali do zápasu a do půle jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem,“ popisoval Dojčan průběh duelu ze svého pohledu.

„O pauze oba týmy prostřídaly, my v trochu větším počtu. Chtěli jsme vidět všechny zdravé hráče. Paradoxně jsme byli o hodně aktivnější, dovolím si tvrdit, že i lepší, ale dostali jsme zbytečné góly, takže z toho byla remíza. Výsledek trochu mrzí, měli jsme dát více branek, ale s nasazením a výkony chlapců jsme celkem spokojení,“ pokračoval.

Většina přítomných se shodla v tom, že na první duel zimy mělo utkání slušnou úroveň. „Je to příprava, samozřejmě. Když se hraje o body, je tlak větší, lehkost tolikrát není taková. Dnes to směrem dopředu bylo fajn, víc mrzí ty laciné góly. Celkově zápas hodnotíme spíše pozitivně,“ komentoval Dojčan.

Trenérský štáb poslal do hry devatenáct hráčů v poli, celý duel pak odchytal gólman Šiman. Zhruba hodinu odehrál ve dvou úsecích na pozici levého beka Claude Lhotecký. „Naší první myšlenkou bylo, že chceme maximálně vytěžit všechny hráče a rozdělit mezi ně minutáž, z toho to vyplynulo. To, že by Claude hrál z kraje, se nám jevilo jako nejrozumnější. Nezklamal, byl aktivní, nepříjemný, v tomto ohledu fajn. Některé taktické věci ještě musí doladit a uvidíme, jestli se tam usadí, určitě ho budeme chtít vidět i výš.“

Bude to už ve středu v Plzni? „Zatím to vypadá, že do Plzně pojede jedna sestava a s Vyškovem nastoupí druhá, že to rozdělíme tentokrát takto. Ale ještě to budeme řešit,“ doplnil Dojčan.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Zbrojovka v závěrečném utkání druholigové sezóny remizovala s Táborskem
A-tým
14.05.2022 | Daniel Kinc. FOTO: Petr Nečas

Zbrojovka v závěrečném utkání druholigové sezóny...

B R N O - Derniéru ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE si Zbrojovka pro letošní sezónu odbyla v domácím zápase...
U12: Zbrojováci porazili Žďár
Mládež
14.05.2022 | Martin Lísal

U12: Zbrojováci porazili Žďár

B r n o - Také žáci kategorie U12 své utkání se Žďárem nad Sázavou zvládli na jedničku. Zvítězili...
U12: Zbrojovka rozstřílela Žďár
Mládež
14.05.2022 | Martin Lísal

U12: Zbrojovka rozstřílela Žďár

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U13) hostili ve středu Žďár nad Sázavou. V utkání dokráčeli k...