VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek

VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek

B r n o – Nový trenér Jaroslav Hynek se s hráči ještě osobně neseznámil, přehled o stavu kádru však již má. Ostatně ještě v zimě vedl Žilinu proti Zbrojovce v přípravném utkání, které skončilo remízou 2:2. Nejen o tom byla řeč v prvním rozhovoru.

Novým trenérem Zbrojovky je Jaroslav Hynek. Jak vám to zní?
Zní to naprosto skvěle. A doufám, že jakmile vše propojíme a dostaneme hru na úroveň, jakou bychom chtěli, bude to znít ještě lépe. Mám z toho skvělý pocit, Zbrojovka je pro mě tradiční, kvalitní a velký klub ve druhém největším městě ČR. Tím pádem by se tu měl dělat sport na té nejvyšší úrovni, proto jsem tu výzvu přijal.

Jak probíhala jednání o příchodu do Brna?
Bylo to docela rychlé, šlo o nějaké tři dny intenzivního jednání o tom, jakým způsobem by se vše dalo realizovat. Nakonec jsme se dohodli oboustranně na podmínkách, které nám umožní dobře pracovat a být úspěšní. Tím bych chtěl poděkovat Zdeňkovi Psotkovi, že klub dokázal vyhovět našim požadavkům a dostali jsme se na stejnou notu.

Vaše jméno bývá často spojováno s prací s mládeží, jak v tomto ohledu vnímáte mládež Zbrojovky?
Mám v Brně poměrně dobré kontakty, znám se tu s velkou skupinou trenérů a Brno jsem intenzivně sledoval i v těchto kategoriích. A to už dříve, když jsem pracoval v Olomouci či Ostravě, navíc syn hrál za Duklu, takže jsme měli poměrně dost konfrontací. Vím, že Brno má kvalitní základnu, což je vidět. Je tu obrovský potenciál, který si zaslouží kvalitní práci, pozornost i úspěch.

Koho v klubu blíže znáte?
Dlouhé roky se znám s panem Juračkou, který tu je na jiné pozici, než býval, když jsme se potkávali jako trenéři. Také se znám se Zdeňkem Psotkou, který působil v Sigmě, ve strukturách klubu znám i Paťu Siegla, Maru Zúbka, Honzu Poláka a další bývalé špičkové fotbalisty. To je dobrý předpoklad pro kvalitní komunikaci a dobrou spolupráci. Věřím, že tyto vazby se naplní, aby všechno fungovalo.

V pondělí začíná příprava, co teď pro vás bude nejdůležitější?
Vnímám kádr, jakou má kvalitu, jak je složený, jak se tu pracuje a jaké jsou ambice. Detail leží na hřišti. Jednání bylo hodně rychlé, teď je důležité, abych více načetl kádr, možná se budeme zabývat i změnou organizace hry. Určitým způsobem přemístit hráče, to bude důležité s nimi dobře prokomunikovat. S hráči i realizákem. Základem bude nastavit parametry tréninkového procesu, aby progres byl kvalitní, protože příprava je krátká. Zkrátka všechno dobře propojit, naladit a pracovat, to je nejdůležitější.

Když jste v zimě vedl Žilinu proti Zbrojovce, napadlo by vás, jaký bude jarní osud obou klubů?
V té době jsem se maximálně zajímal o Žilinu, byli jsme ve fázi, kdy nám odešlo několik stabilních členů kádru za lepším. Měli jsme i marodku, blížila se liga a vnímal jsem, že je potřeba tým maximálně připravit na jaro. Komunikoval jsem samozřejmě se Zdeňkem Psotkou, z týmu bylo cítit odhodlání, že klub chce postoupit a chce se o to prát. I v zápase tým ukázal kvalitní pasáže hry, bylo jasné, že to může dokázat. Nestalo se tak, to si v klubu vyhodnotili a promítlo se to do toho, co se děje. Víme, jaké má klub ambice, kam se chce dostat, chceme na to reagovat. Takže o Brnu jsem tenkrát více nepřemýšlel, ale takový je život, nazrálo to. Jsem rád, že tady můžu být, pracovat a pomoci Zbrojovce ke vzestupu.

další články

Na závěr přípravy prohra v Púchově
A-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Na závěr přípravy prohra v Púchově

P ú c h o v - Poslední přípravné utkání fotbalistům Zbrojovky nevyšlo. V Púchově prohrávali už po...
Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína
B-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína

V r š a v a - Fotbalisté brněnského "béčka" vstoupili do letní přípravy vítězně. Na hřišti rezervy...
PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov
A-tým
12.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov

B r n o – V sobotu sehrají Zbrojováci závěrečný přípravný zápas před startem nové sezóny. V sobotu...