VIDEO: Musím poděkovat klukům, kteří mi šance připravili, říká po hattricku Řezníček

VIDEO: Musím poděkovat klukům, kteří mi šance připravili, říká po hattricku Řezníček

P r a h a - Dvanáct zápasů, devět gólů. Kapitán Kuba Řezníček proti Pardubicím potvrdil, jak je důležité míti kvalitního útočníka. K výhře 3:1 přispěl hattrickem.

„Ve vyrovnané první půli jsme udeřili jako první, což nás uklidnilo. I domácí měli předtím možnosti. Druhý poločas jsme si pak pohlídali a přidali jsme další góly. Myslím, že šlo o zasloužené vítězství,“ hodnotil Řezňa po utkání. „Tři předchozí zápasy se nám nepovedly, tohle jsou pro nás důležité body. Zápas mohl dopadnout jakkoliv, ale ukázali jsme kvalitu, kterou jsme disponovali v začátku soutěže,“ těšilo ho.

Tři góly nasázel čtyřiatřicetiletý útočník s až neuvěřitelnou samozřejmostí. V nejvyšší soutěži se to hráči Zbrojovky povedlo poprvé od roku 2005, kdy si hattrick připsal v Drnovicích Luděk Zelenka. „Musím za to poděkovat klukům, kteří mi ty šance připravili. Všechny góly jsem takhle chtěl dát, povedlo se. Ten třetí byl už vyloženě do prázdné po hezké Alliho akci,“ popisoval. Celkem je s devíti trefami spolu s Teclem nejlepším střelcem soutěže. „Ale na tohle je ještě brzy. Samozřejmě statistiky sleduju, těší to, ale pokud dá góly někdo jiný a vyhrajeme, nebude mi to vadit.“

Zajímavostí je, že všechny góly vsítil Řezníček venku. „Prostě to tak vyplynulo. Taky jsem nad tím dnes před utkáním přemýšlel, je to zvláštní, ještě jsem to asi nezažil. Když to bude pokračovat, tak super, ale chtěl bych dát nějaké góly i doma a radovat se s našimi fanoušky. Takhle to zatím vychází a musíme to brát, góly jsou důležité. A nejsem to jen já, doma musíme zabrat všichni celkově, bodovat a udělat radost našim fanouškům. Ať už dá góly kdokoliv,“ věří Kuba v úspěch proti Liberci, se kterým se Zbrojovka střetne v neděli.

Ve své první „brněnské“ sezóně se Řezňa trefil třináctkrát, rok poté přidal sedm branek. Produktivní byl i v loňské druholigové sezóně, letos je zatím na devíti trefách. „Brno je asi osudový klub,“ směje se. „Každý hráč nějaký takový klub má. Líbí se mi tu, dařilo se mi tu už před těmi pěti lety. Všechno funguje, jak má, a myslím si, že se to na mých výkonech projevuje. Ševa, Alli i další kluci jsou šikovní, máme super tým. Brno mě bralo s tím, že budu dávat góly, zatím to funguje. Doufám, že to bude pokračovat,“ uzavřel.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Prvním jarním soupeřem je Mladá Boleslav!
A-tým
28.01.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: Prvním jarním soupeřem je Mladá Boleslav!

B r n o - Fotbalové jaro začíná! A v neděli 29. ledna se kolotoč FORTUNA:LIGY znovu roztočí i pro...
Setkání s médii před startem jara
A-tým
27.01.2023 | Martin Lísal

Setkání s médii před startem jara

B r n o – Dva dny před prvním zápasem jarní části FORTUNA:LIGY proběhlo ve VIP prostorách...
VIDEO: Jakub Řezníček prodloužil smlouvu!
A-tým
27.01.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Jakub Řezníček prodloužil smlouvu!

B r n o – Ještě před startem jarní části FORTUNA:LIGY se Zbrojovka domluvila na pokračování...