VIDEO: Škoda šancí, mohlo se to vyvíjet jiným směrem, mrzelo Blechu

VIDEO: Škoda šancí, mohlo se to vyvíjet jiným směrem, mrzelo Blechu

B r n o – Filip Blecha chyběl pro zranění Zbrojovce ve dvou zápasech. Proti Ústí se na hřiště vrátil jako střídající hráč, dnes už nastoupil v základní sestavě. V rodné Praze si ale nakonec mnoho radosti neužil a musel se zbytkem týmu vstřebat porážku.

„Prohráli jsme, takže dnešek pozitivně hodnotit nemůžu. Přitom jsme hru měli relativně pod kontrolou, bohužel v prvním poločase jsme neproměnili šance, včetně mé. Mohlo se to vyvíjet jiným směrem. Pak jsme dostali gól a trochu nás to položilo, až ke konci jsme si vypracovali nějaké slibné příležitosti, ale bohužel se nám to nepovedlo uhrát alespoň k bodu,“ hodnotil Blecha nedělní duel.

Zmíněná šance přišla po půlhodině hry. Fouskův parádní pas vyslal Filipa do samostatného úniku, gólman Kotek ale změnu skóre nepřipustil. „Musím se na to ještě podívat. Bavil jsem se o tom s klukama, někdo říkal, že jsem to udělal dobře, někdo zase, že jsem to mohl zkusit z jedničky. Zpětně si myslím, že si šlo vybrat z obojího, až se na to kouknu, budu moudřejší. Ale nebyl z toho gól, takže jsem to dobře nevyřešil.“

Fakt, že v základní sestavě nastoupil zrovna v Praze, byl pro Filipa určitě příjemný. I při čtení sestavy vyvolalo jeho jméno ohlas z hlediště. „Měl jsem tu příbuzné, přišli v hojném počtu. Za to jsem rád, bohužel jsem jim neudělal radost,“ mrzelo záložníka, který minulý zápas v Praze na Žižkově pro zranění vynechal. „Ale už jsem se z toho dostal a jsem v pohodě. Že nastoupím, jsem se dozvěděl včera na předzápasovém tréninku.“

Po dvou nabitých týdnech teď na Zbrojováky další zápas čeká až v sobotu. Fanouškovsky atraktivní zápas je zavede do Drnovic, kde má svůj domov Vyškov. „Sám jsem ligu v Drnovicích nezažil, takže to beru zápas, kde budeme chtít ukázat, že patříme na první místo. A že tohle bylo jen menší klopýtnutí a dostaneme se zpět na vítěznou vlnu. Fanoušci za námi jezdí v docela hojném počtu všude, minulý týden i dnes, takže jsme rádi, že jich do Drnovic může dojet ještě víc. Nějaký náskok máme, chtěli jsme jej navýšit i dnes, nepovedlo se. Musíme se soustředit na to, abychom ho navýšili příští víkend a co nejrychleji se dostali do fáze, kdy budeme moci říci, že je rozhodnuto, a být v pohodě,“ uzavřel Blecha.

další články

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta
A-tým
16.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta

B r n o - Součástí bulletinu pro zápas s Mladou Boleslaví byl i rozhovor se záložníkem Šimonem...
Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!
A-tým
15.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!

B r n o – Vstupenky na utkání s pražskou Slavií už jsou v internetovém předprodeji! Zakoupíte je...
Béčko má další šestigólovou výhru
B-tým
14.08.2022 | Martin Lísal

Béčko má další šestigólovou výhru

B r n o - Brněnský B tým potvrdil dobrý vstup do sezóny i na domácím hřišti v Bystrci, kde přivítal...