VIDEO: Splnilo to účel, říká o končícím soustředění Hrabina

VIDEO: Splnilo to účel, říká o končícím soustředění Hrabina

S e n e c – Jedním z hráčů, kteří absolvují své první soustředění se Zbrojovkou, je i obránce Matěj Hrabina. Ten pro web a Zbrojovka TV hodnotil pozvolna končící týdenní tréninkový kemp ve slovenském Senci.

„Jsme rádi, že jsme mohli být všichni pohromadě a strávit nějaký čas. Pilovali jsme věci, které chceme, aby v sezóně byly ve hře vidět. Plochy byly v pohodě, počasí taky, až na jeden den, kdy foukal silný vítr. Bylo to fajn a myslím, že to splnilo účel,“ pochvaluje si.

Matěj byl jedním ze dvou hráčů, kteří větrný mač proti Banské Bystrici odehráli celý. „Byl jsem pár dní po nemoci, zápas se mi rozdýchával docela těžko, ale je lepší do toho skočit rovnýma nohama. Tréninků bylo hodně, byly intenzivní, navíc někteří kluci nám z toho vypadli, takže únava se kupí. Ale to je v téhle fázi sezóny normální a do prvního zápasu je docela dost času,“ je si vědom Hrabina.

Ten přišel do Brna v létě, to ale Zbrojováci na žádný delší kemp necestovali. Aktuální soustředění je tedy pro rodáka z Opavy v novém týmu premiérové. „Myslím, že jsem zapadl hned v pohodě, nebyl žádný problém. Mám tu super kamarády a tady se mi to jenom potvrdilo. Jsme dobrá parta, kolektiv se ještě víc stmelil a věřím, že to bude ku prospěchu,“ hlásí krajní bek, který pokoj obývá s Honzou Štěrbou. „Kluci měli dvojičky jakž takž rozdělené, oba jsme přišli v létě, jsme navíc i podobně staří, tak jsme se domluvili spolu. Máme si o čem povídat, jako spolubydlící je super.“

Dva tréninky denně, k tomu posilovna, regenerace, bazén. Volného času mnoho není, jak jej Zbrojováci tráví? „Kluci vypsali nějaký turnaj ve FIFĚ na PlayStationu, v rámci srandy to bylo fajn. Někteří hrají ping-pong, někdo se baví, každý to volno tráví jinak, ale jsme po kupě, nikdo není nějak odloučený.“ I Hrabina se turnaje zúčastnil. „Finišuje to, jsou kolem toho velké emoce. Myslím, že Adam Fousek s Rogym vyhráli těsně před Čermusem, který to nesl těžce, protože má FIFU rád a dělal si zálusk na první místo,“ směje se.

Po návratu do Brna se hráči vrátí zpět do areálu Fotbalového centra, i s ohledem na stále příjemnější počasí už nicméně vyhlížejí návrat na přírodní trávu. „Umělka je jiný, je to jiný sport. Přírodní tráva není tak rychlá, klade vyšší technické nároky, ale každému je vlastnější. Umělka je nicméně nutné zlo, které je třeba podstoupit, protože tu není 20 stupňů přes zimu. Je dobře, že tu takové plochy jsou, dá se pracovat na hřišti. Odvedli jsme kus dobré práce a věřím, že na sezónu budeme nachystaní dobře,“ zakončil Hrabina.

další články

Zbrojovka smutní, ve věku 75 let zemřel pan Rostislav Václavíček
A-tým
07.08.2022 | Martin Lísal

Zbrojovka smutní, ve věku 75 let zemřel pan Rostislav...

Jsou zprávy, kterým se mysl zdráhá uvěřit. V těchto dnech nás bohužel navždy opustila jedna z...
VIDEO: Super start, každý bod se počítá, těší po výhře Řezníčka
A-tým
07.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Super start, každý bod se počítá, těší po výhře...

O l o m o u c – Běžela dvacátá minuta hry, stav 0:0. Kuba Řezníček přebírá míč od Michala Ševčíka...
Béčko v prvním utkání rozstřílelo Holešov
B-tým
06.08.2022 | Martin Lísal

Béčko v prvním utkání rozstřílelo Holešov

H o l e š o v - Fotbalisté brněnského B týmu potvrdili úspěšnou sobotu a v premiéře na hřišti...