VIDEO: Trenér Dostálek hodnotí utkání s Plzní

VIDEO: Trenér Dostálek hodnotí utkání s Plzní

B r n o - Jediný vstřelený gól, jediný bod. Taková je bilance Zbrojovky v únoru a nic na tom nezměnil ani dnešní zápas s Plzní. Průběh utkání hodnotil na pozápasové tiskovce trenér Dostálek.

„V nově poskládané sestavě jsme předvedli celkem statečný výkon, ale proti tak kvalitnímu soupeři se hrát bez vstřeleného gólu s nadějí na dobrý výsledek nedá. Je to další prohra o gól, která hrozně moc mrzí. Tím je to v naší situaci horší, že nesbíráme body především v domácím prostředí,“ zahájil kouč.

Hosté zejména v první půli dominovali v držení míče, Zbrojovka se ale snažila využít každé možnosti k rychlému protiútoku. „Původně jsme nechtěli hrát v tak hlubokém bloku. Tím, že Plzeň hrála postupný útok na hodně přihrávek, se situace vyvíjí tak, že vás zatlačí před vlastní pokutové území. Pak to byla otázka taktiky, abychom dokázali z toho bloku vycházet do rychlých protiútoků a některý z nich ztrestat gólem.“

S ohledem na početnou marodku dostali dnes šanci i hráči, kteří toho v posledních zápasech tolik neodehráli. „Chopili se tohod zodpovědně. Hráči vědí, o co hrajeme, všichni jsou v tréninkovém procesu nachystaní tak, aby byli připraveni naskočit. Dnes potvrdili, že tu nikdo není do počtu. Ale je brzy vypálit, že ten a ten bude hrát i příští týden. Máme pohárové utkání v Teplicích, kde můžeme hráče protočit a taky to uděláme,“ zmínil Dostálek středeční cestu na sever Čech.

Kdo se do Teplic vydá? Nejnadějněji vypadá situace u gólmanů – Floderovi v neděli skončí karanténa a uzdravuje se i Berkovec. „Martin se postupně zapojuje do tréninku, čekáme na nejbližší vyšetření, které proběhne hned po víkendu. Po něm budeme moudřejší,“ uvedl kouč s tím, že totéž platí i pro Fouska. A do sestavy se vrátí také Pernica, který nemohl nastoupit s ohledem na dohodu klubů.

S jeho absencí se počítalo, v týdnu však ze sestavy vypadl i kapitán Dreksa. „Je v karanténě, onemocněl i Reiter. Ten už přitom byl zdravotně v pořádku. Do Olomouce jsme jej ještě nebrali, potřeboval dohnat tréninkové manko, k tomu se teď přidal virus. Vypadl nám z toho, věříme, že jen po dobu karantény. Musíme se s tím srovnat, není to samozřejmě příjemné pro nikoho. Dodržujeme v maximální míře všechna hygienická opatření, ale nemoc se v republice šíří neskutečným způsobem a tím pádem to potkává i fotbalové týmy. V naší práci nás to omezuje, ale musíme se s tím srovnat.“

Na marodku pak kromě nemocných hráčů přibyl bohužel ještě Ondřej Vaněk, který má poraněný meniskus. V úterý jej čeká artroskopie a pak zhruba měsíční pauza.

V bráně se podruhé za sebou objevil Šustr. Zatímco v Olomouci tolik práce neměl, proti Plzni si hlavně ve druhé půli připsal několik zákroků. „Hodně mu pomohla celá obrana, proti Olomouci i Plzni kluci pracovali dozadu zodpovědně a soupeře nepouštěli tolik do šancí.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

V neděli se utkáme s Teplicemi!
A-tým
23.04.2021 | Martin Lísal

V neděli se utkáme s Teplicemi!

B r n o - FORTUNA:LIGA jde pomalu do finiše a Zbrojovka má před sebou nesmírně důležitý domácí...
Kapitán Dreksa po utkání na Slovácku
A-tým
22.04.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Kapitán Dreksa po utkání na Slovácku

B r n o – Pavel Dreksa se na Slovácku po více než měsíci objevil znovu v základní sestavě...
Trenér Dostálek po utkání na Slovácku
A-tým
21.04.2021 | Martin Lísal

Trenér Dostálek po utkání na Slovácku

B r n o – Fotbalisté Zbrojovky dokázali na hřišti favorizovaného Slovácka stáhnout dvoubrankovou...