VIDEO: Trenér Dostálek hodnotí vítězné utkání se Spartou

VIDEO: Trenér Dostálek hodnotí vítězné utkání se Spartou

B r n o - Tahle mise se zdařila! Trenérská dvojice Dostálek - Přerost dostala za úkol od úterý do soboty nachystat Zbrojovku tak, aby uspěla s pražskou Spartou. Výsledkem pak byla výhra 2:0.

Oba trenéři měli úkoly rozdělené rovnoměrně, před novináře ale mohl předstoupit jen jeden. Ujal se toho nakonec symbolicky Ríša Dostálek - muž, který stál u řady velkých výher ještě jako hráč, v éře obřích návštěv na Lužáneckém stadionu. A nesmírně bojovný výkon oslabeného týmu, který vedl k výhře, nechal na tuto éru zavzpomínat.

"Zápas se vyvíjel tak, jak jsme si přáli. Věděli jsme, že nastoupíme proti velké kvalitě. Věděli jsme, co chceme hrát. A věděli jsme, z jakého bloku a odkud chceme pracovat. Nabádali jsme hráče, aby byli trpěliví; věděli jsme, že když přijdou standardní nebo brejkové situace, musíme být koncentrovaní a využít je. To se nám v první půli podařilo a Spartu jsme tím možná zaskočili. Pak už to bylo o tom, jak mužstvo dokáže pracovat. Stálo nás to hodně sil, ve druhé půli jsme šli navíc do deseti. Hráči si zaslouží kompliment. Za to, jak dokázali zápas odbojovat, byli odměnění góly, body a také potleskem fanoušků, což bylo příjemné zase na Srbské slyšet," shrnul Dostálek v úvodu konference průběh utkání.

Pak již odpovídal na dotazy přítomných novinářů. "Věřil jsem, že nasazené tempo vydržíme celý zápas. A jak mi bylo při vyloučení? Vzpomněl jsem si na zápasy, které jsme proti Spartě dohrávali v devadesátých letech také o deseti, a většinou vítězně. Byl to pro nás impuls, dokázali jsme se ještě více semknout a pracovat. I proto utkání takto dopadlo."

Hlavní úkol? Pozvednout psychiku

Trenérská dvojice pro zápas obměnila rozestavení, ve středu pole se tak po Polákově boku objevil Sedlák. "Byla to naše společná myšlenka, což platilo pro celý týden. Na taktice, rozestavení i pokynech jsme se s Lukášem shodli. Proti Spartě jsme potřebovali posílit střed pole, dostat tam důrazného a rychlého hráče, tento úkol Honza Sedlák splnil velmi slušně," prozradil Dostálek něco z trenérské kuchyně. Změnou prošel také post kapitána, kterým se stal Dušan Melichárek. "Petr Pavlík si na sebe vytvořil určitý tlak, mančaft mu důvěřoval a chtěli jsme, aby se vrátil k jarním výkonům, i proto padlo tohle rozhodnutí."

Jinak bylo hlavní prací trenérů pozvednout psychiku hráčů. "Malinko jsme jen upravili tréninkový mikrocyklus, nezačali jsme najednou dělat jiné věci. Hlavně jsme chtěli zvednout sebevědomí hráčů, mít hlavy nahoře. Nevmímali jsme Spartu, prvořadým cílem bylo připravit Zbrojovku Brno. Trochu jsme třeba pozměnili náběhové prostory při standardkách. Vzhledem k tomu, že jsme z nich dali dva góly, to asi byla dobrá volba," pousmál se kouč.

Součástí přípravy bylo i motivační video, které obsahovalo vzpomínky na slavné výhry proti Spartě z let devadesátých u novější skalpy, které viděl stadion na Srbské. "Chtěli jsme tím hráče dostat do lepší nálady a myslím, že se to povedlo. Bylo veselé vidět záběry z devadesátých let," pokračoval Dostálek, který ze skromnosti už neuvedl, že v nich sám často hrál hlavní roli.

Poslední dotaz směřoval na budoucnost. "Zopakuju to, co jsem říkal celý týden a ještě teď po utkání do televize. Naše mise byla od úterý do soboty, touto konferencí to uzavřu. Co bude dál, to v tento moment neřešíme," zakončil Dostálek s tím, že tým čeká další trénink v pondělí.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Sezónu zakončíme ve Vlašimi
A-tým
23.05.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Sezónu zakončíme ve Vlašimi

B r n o - V sobotu 25. května se zatáhne opona druhé nejvyšší soutěže. Zbrojovka absolvuje derniéru...
Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu
Ostatní
22.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Milan Kříž

Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu

B r n o - V pondělí 20. května proběhl na brněnském stadionu svátek dívčího fotbalu v Brně....
ROZHOVOR Z PROGRAMU: Oldřich Pragr
B-tým
22.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Oldřich Pragr

B r n o - Součástí posledního zápasového programu této sezóny byl i rozhovor s dvacetiletým...