VIDEO: Trenér Dostálek po utkání na Žižkově

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání na Žižkově

P r a h a – Žižkovský trávník nepatřil v posledních letech k nejoblíbenějším, Zbrojovce se tu přílis nedařilo. Dnes to ale neplatilo. Trenér Zbrojovky Dostálek byl spokojen nejen s jeho kvalitou, ale především s výsledkem, který Brňané na pažitu pod vysílačem vybojovali. Zvítězili totiž 3:0.

„Utkání mělo jednu obrovskou výhodu, a to je perfektně připravené hřiště, na kterém se dá hrát kombinační fotbal. Do toho spadlo trochu vody, malinko sněhu, hřiště bylo rychlé, což byla výhoda pro nás. Hráči se nebáli hrát a kombinovat, byli jsme aktivní směrem nahoru, měli jsme v utkání i krásné akce pro diváky, takže po utkání panuje spokojenost,“ řekl kouč krátce po závěrečném hvizdu.

Radost mu mohly kalit spíše jen detaily. Například čtvrtá žlutá pro Jiřího Texla, který tak proti Ústí bude chybět. „Dnes patřil opět k nejlepším hráčům na hřišti, ale jednoho dne by to stejně přišlo. Musíme si nachystat varianty místo něj, dnes takhle pro čtyři žluté karty pauzíroval Adrián Čermák, příště to bude Jirka Texl, máme i další takové hráče, které to čeká. Kluky protočíme, musíme si s tím poradit.“

Jedním ze stěžejních momentů byl rychlý gól na 2:0 v úvodu druhé půle, který dal Zbrojovákům více klidu. Trefil se Kuba Nečas, šlo o jeho první gól po zimním příchodu. „Jednoznačně nás to těší, jsme rádi, že jsou naši ofenzivní hráči pro soupeře nebezpeční. Kuba měl už v prvním poločase příležitost, nachystal šanci Kubovi Přichystalovi, střílel zpoza vápna. Ve druhé půli dal gól, což byla odměna za práci, kterou tu udělal,“ hovořil Dostálek.

Předzápasová příprava byla mírně ovlivněna tím, že v pátek Žižkov odvolal trenéra Pulpita. „V momentě, kdy jsme dostali do rukou zápis, jsme viděli, že se nic dramatického nestalo. Oproti poslednímu zápasu šli do základní sestavy tři noví hráči, ale vesměs na obvyklé posty, žádné velké překvapení. Jenom jsme čekali na rozestavení, které jsme načetli při rozcvičce, takže jsme se stihli nachystat ještě před zápasem a soupeř nás ničím nepřekvapil,“ popisoval trenér.

A co teď jeho svěřence čeká? „Ještě po návratu se budeme hodně věnovat regeneraci, v tuto dobu nějaký větší prostor na trénink ani není, ve středu hrajeme. Doufáme, že na předzápasovém tréninku budou kluci v dobrém rozpoložení a budeme se snažit co nejlépe připravit na středešní duel s Ústím,“ doplnil Dostálek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta
A-tým
16.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta

B r n o - Součástí bulletinu pro zápas s Mladou Boleslaví byl i rozhovor se záložníkem Šimonem...
Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!
A-tým
15.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!

B r n o – Vstupenky na utkání s pražskou Slavií už jsou v internetovém předprodeji! Zakoupíte je...
Béčko má další šestigólovou výhru
B-tým
14.08.2022 | Martin Lísal

Béčko má další šestigólovou výhru

B r n o - Brněnský B tým potvrdil dobrý vstup do sezóny i na domácím hřišti v Bystrci, kde přivítal...