VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Líšní

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Líšní

B r n o - Zbrojováci v dnešním utkání s Líšní po čtyřech výhrách v řadě vyšli bohužel bodově naprázdno, na svém stadionu poprvé v sezóně podlehli a navíc přišli o dva hráče. Tomu odpovídalo i pozápasové hodnocení trenéra Dostálka.

„Především nás mrzí, že jsme utkání v takové atmosféře, která byla vytvořená na Srbské, nezvládli. Zápas jsme si prohráli vlastními chybami. Hned v první minutě jsme dostali branku ze standardky, za kterou jsou zodpovědní hráči individuálně při osobním bránění. Tam vznikla první chyba, trošku nás to srazilo, nedostali jsme se do tempa a proti nám stál soupeř, který toho využil. V první půli jsme byli pomalí v přechodové fázi a vyvrcholilo to tím, že jsme po další standardce dostali druhý gól. Nakopl nás trochu až závěr půle, kdy jsme zjednodušili hru,“ popisoval kouč neveselý průběh první půle.

Ve druhé měli Brňané optickou převahu, z ní ale vytěžili jediný gól. Navíc v momentě, kdy už soupeř vedl o tři trefy. „Hráči byli podstatně dravější, silnější v kombinaci, bohužel gól přišel pozdě. Dnes to bylo málo, nicméně pevně věřím, že takové klopýtnutí mužstvo zocelí a posune dál. Věříme, že to byl pro nás den blbec, vybrali jsme si to, taková facka v úvodu jara nemusí být na škodu.“

Jak již bylo zmíněno, ráz první půli udaly dvě branky po rohových kopech. „Při první situaci jsme si balon tečovali my, Honza Moravec ho prodloužil na zadní tyč a hráč, který hlídal soupeře osobně, zaspal. Při druhé standardce zase hráč, který měl být osobně hlídaný, střílí nohou někde z pomezí malého vápna. Tam jsou hráči, kteří mají balon najít a odhlavičkovat ho, druhá věc pak je, že hráč, který je osobně hlídaný, se nemůže takhle prosadit. Takové chyby mi vadí, to se nám nesmí stávat. Chtěli jsme být silní, určovat tempo zápasu, díky tomuto jsme se do tempa nedostali a to byl největší problém,“ štvalo Dostálka.

A aby toho všeho nebylo málo, ještě v první půli odstoupili ze hry zranění Hrabina se Štěrbou. U obou by se mělo jednat o lehký otřes mozku. „Na přesnější diagnózu je brzy, zatím nevíme, na jak dlouho budou mimo,“ řekl kouč, který už před duelem musel oželet Adama Fouska. „Paradoxně pak střídající Adrián Čermák předvedl zajímavý výkon, nebál se brát si balony, šel do toho s čistou hlavou, tvořil hru a byl silný v soubojích,“ řekl na adresu slovenského záložníka, který zaskočil na pozici stopera.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Posezónní slevová akce ve Fanshopu!
Ostatní
09.06.2023 | Martin Lísal

Posezónní slevová akce ve Fanshopu!

B r n o - V oficiálním zbrojováckém Fanshopu jsme pro vás nachystali speciální posezónní slevovou...
U15: Mistři! Zbrojovka porazila Sigmu a ovládla svou soutěž
Mládež
09.06.2023 | Martin Lísal

U15: Mistři! Zbrojovka porazila Sigmu a ovládla svou...

B r n o - Pořádné drama na závěr moravskoslezské ligy starších žáků! Tým U15 se utkal o titul s...
U14: Kanonáda na závěr!
Mládež
09.06.2023 | Martin Lísal

U14: Kanonáda na závěr!

B r n o - Starší žáci (U14) se s nadstavbou moravskoslezské ligy rozloučili stylově. Už v roli...