VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Prostějovem

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Prostějovem

B r n o - Čtyři vstřelené góly a vítězný vstup do jara. To hlavní se dnes Zbrojovákům proti Prostějovu povedlo. Spokojený tak mohl být i trenér Dostálek, byť ve hře svého týmu viděl po utkání rezervy.

„S výsledkem jsme velmi spokojení, co se týče předvedené hry, udělali jsme dost chyb. Měli jsme pasáže, ve kterých jsme soupeře pustili zbytečně do hry, s tím spokojení být nemůžeme. Přičítám to trochu nervozitě, bylo to první utkání, určitý tlak nám trochu svázal nohy, ale dali jsme gól, pak další a do půle už to pak byl lepší zápas,“ hodnotil Dostálek duel na pozápasové tiskovce.

Po změně stran hosté snížili, myšlenky na obrat ale rázně utnul Kuba Přichystal. „Naštěstí jsme se díky němu rychle otřepali a po zbytek zápasu už bylo k vidění dost akcí, za které hráči zaslouží pochvalu. Máme tři body, ale rozhodně máme i na čem pracovat,“ shrnul Dostálek.

Jedním ze stavebních kamenů výhry byl výkon gólmana Berkovce. „Už v televizi jsem ho chválil a pochválím ho znovu. V první půli nás podržel, za stavu 0:0 chytil šanci, po gólu jsme pak mohli branku obdržet. Zaslouží velký dík, až na střelu, která zapadla za háčky, vyřešil všechno, výborný zápas,“ velebil Dostálek zkušeného gólmana.

A chválu pochopitelně přidal i na adresu Kuby Přichystala, který ke dvěma vstřeleným gólům přidal nahrávku. „Některé výkony byly slabší, některé zajímavější, Kuba patřil rozhodně k těm viditelnějším hráčům. Už ani nepamatuju, kdy měl takovou chuť, malinko jsme ho pak přibrzdili střídáním, nechtěli jsme, aby se něco stalo, když se dostal do takové pohody. Budeme ho chtít využít i v příštích zápasech. Možná by pro něj mohlo být lepší, kdyby dal třetí gól, ale po utkání jsem mu řekl, že si je může nechat na příští zápasy,“ pousmál se kouč.

Ten musel před utkáním vyřešit rébus, jak poskládat ofenzivní vozbu. Jen na lavičce nakonec zůstali Hladík či Nečas. „Jsou to pro nás příjemné starosti, pro hráče nepříjemné, komunikace musí být intenzivnější. Je to o tom dobře jim to vysvětlit, se všemi jsme to probrali a věřím tomu, že jsou natolik inteligentní a dokážou to pochopit. Pro nás je to příjemné, když jsem se podíval na lavičku, viděl jsem šest perfektně nachystaných hráčů.“

O něco nepříjemnější byly starosti v defenzivou. Do utkání nakonec nemohl zasáhnout Kuba Šural, v průběhu duelu střídal Jan Štěrba. „Kuba nám vypadl na včerejším tréninku, dnes jsme museli řešit Honzu Štěrbu. Ukázali jsme, že si s tím dokážeme poradit,“ uzavřel Dostálek. Jakuba Šurala čeká v pondělí vyšetření, Jan Štěrba by dle prvních prognóz měl být v pořádku.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta
A-tým
16.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta

B r n o - Součástí bulletinu pro zápas s Mladou Boleslaví byl i rozhovor se záložníkem Šimonem...
Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!
A-tým
15.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!

B r n o – Vstupenky na utkání s pražskou Slavií už jsou v internetovém předprodeji! Zakoupíte je...
Béčko má další šestigólovou výhru
B-tým
14.08.2022 | Martin Lísal

Béčko má další šestigólovou výhru

B r n o - Brněnský B tým potvrdil dobrý vstup do sezóny i na domácím hřišti v Bystrci, kde přivítal...