VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi

M l a d á B o l e s l a v – Zbrojováci vstoupili do jarních bojů remízou na hřišti Mladé Boleslavi. V utkání tabulkových sousedů se nejprve prosadil ve svém prvním utkání po návratu Pernica, po pauze srovnal Matějovský. Trenér Dostálek si po utkání více cenil výsledku, než předvedené hry.

„Odvážíme si do Brna bod, s tím můžeme být spokojeni, pro začátek jara to není špatný výsledek. S předvedenou hrou ale spokojeni nejsme. Musím říci, že Mladá Boleslav byla fotbalovější a kvalitnější na míči,“ uznal na pozápasové tiskovce. „Bod bereme.“

Dostálek poslal do hry od prvních minut jen jednu ze tří posil – Luďka Pernicu. Zbylí dva nováčci se do hry dostali až v průběhu. „Sami jste viděli, že zpevnil naší obranu a ještě byl důležitým článkem při cestě k remíze, když vstřelil branku. Je nebezpečný při standardkách, dokázal se prosadit a je dobře, že mu první zápas takhle vyšel, odehrál vynikající utkání. Timo Záhumenský naskočil do hry ve druhé půli, popasoval se s tím, a Jirka Texl v závěru přinesl na hřiště fotbalovost,“ komentoval kouč výkony nových hráčů.

Co ovšem trenérovi radost neudělalo, to byl zdravotní stav Pavla Dreksy, který musel pro potíže se zády střídat. „Žádný nucený zásah do sestavy není příjemný. Pavlovu situaci jsme v poločase řešili, nechtěli jsme riskovat a nechávat ho tam delší dobu. Co se týče rozestavení, zase tak složitý zásah to nebyl, jako jednu z variant jsme měli nachystaného Šuryho na stoperu, takže řešení bylo jednoznačné,“ uvedl Dostálek s tím, že moudřejší ohledně Dreksova stavu bude po vyšetření.

Nově složená obrana nakonec inkasovala po hodině hry, když se prosadil navrátilec Matějovský. „Organizace celé situace byla špatná. Nebezpečný hráč na hranici pokutového území, se silnou pravou nohou a chytrou střelou, a dva hráči mu to zaseknutí zbaštili. To je bohužel velká chyba, při které organizaci hry vyčítám celé obraně i brankářovi.“

Posledním tématem na tiskovce byla otázka výkonu Daniela Fily, osmnáctiletého hrotového útočníka. Ten nastoupil poprvé od první minuty. „Je to mladý a perspektivní hráč, který nechodí na hřiště jen kvůli postavě. Umí hrát i nohama, což v určitých momentech předvedl, z našeho pohledu odehrál vynikající utkání. Je potřeba, aby posbíral více zkušeností a nabral sebevědomí, jeho výkon půjde nahoru,“ zakončil Dostálek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

U16: Vítězná dohrávka proti Znojmu
Mládež
31.05.2023 | Martin Lísal

U16: Vítězná dohrávka proti Znojmu

T i š n o v - Také výběr U16 svou dohrávku proti Znojmu zvládl, a to po takřka identickém průběhu....
U18: Zbrojovka v dohrávce porazila Znojmo
Mládež
31.05.2023 | Martin Lísal

U18: Zbrojovka v dohrávce porazila Znojmo

T i š n o v - Dorostenci Zbrojovky (U18) zvládli dohrávku 27. kola na jedničku, na hřišti v Tišnově...
U9: Druhý zbrojovácký triumf ve finále PLANEO CUPU!
Mládež
31.05.2023 | Martin Lísal

U9: Druhý zbrojovácký triumf ve finále PLANEO CUPU!

V a r n s d o r f - Hráči kategorie U9 ovládli jako druhý náš tým letošní finále Poháru mládeže...