VIDEO: Trenér Hynek po utkání s FK Pohronie

VIDEO: Trenér Hynek po utkání s FK Pohronie

Ž i a r n a d H r o n o m - Zbrojováci zvítězili i ve třetím letním utkání, když v Žiaru nad Hronom porazili místní celek FK Pohronie 4:1. Kouč Hynek nicméně výhru nepřeceňuje.

„Myslím, že kvalitu hry ještě nemáme takovou, jakou bychom potřebovali. Byť zápas skončil takovým rozdílem, není to úplně odraz kvality, kterou bychom chtěli předvádět, na to je potřeba si ještě počkat. Je znát, že hra nemá takovou plynulost, hráče ještě v hlavách ruší spousta myšlenek na nové věci, které děláme. To je asi hlavní důvod neplynulosti hry. Za stavu 3:1 jsme už byli ve větším držení míče, soupeř prostřídal, nasadil mladé hráče, to už převaha byla a měla být jasná. Ale k ideálu to má ještě daleko,“ je si vědom kouč.

Vstřelené branky mu ovšem samozřejmě udělaly radost. „Byly vyústěním nějakých situací, dali jsme například gól ze standardky, kterým jsme se věnovali. Dobrý náběh, dobře zahrané. Také gól Čendy Tomana pramenil z jedné z věcí, na které pracujeme. Čenda to vyřešil dobře a krásně, hezké zakončení a pro něho povzbuzení.“

Hned v úvodu se Brňané dostali pod mírný tlak domácího celku, který zahrával několik rohů za sebou. „Do takové situace jsme se v začátku utkání dostat nechtěli, nicméně stalo se. Jsem rád, že to kluci zvládli dobře, soupeř nás neohrozil. Je to dobrý základ, i když jsme se tomu zatím nevěnovali tolik. Kluci ale byli dobře soustředění a navíc je tým zkušený, aby si to pohlídal a okoučoval. Jsem rád, že jsme to takto zvládli, v průběhu zápasu jsme se navíc z rohu dostali do brejku a dali gól,“ připomněl Hynek trefu na 2:1.

Jakou roli mohlo hrát to, že Zbrojováci absolvovali v den utkání ještě jeden trénink dopoledne? „Nemělo by to být nic navíc, odpoledne hrál každý poločas. Je pravda, že toho teď bylo dost, kluci si zvykají na jiný způsob tréninku, pracujeme ve velké dynamice. Někteří mohou vypadat, že nejsou v takové pohodě, ale je za námi čtrnáct dní a je to, myslím, optimální stav.“

Po utkání už hráče čekala jen regenerace, zítra soustředění pokračuje dalším dnem. "Dopoledne máme trénink, pak asi nějaký teambuilding, abychom trochu poznali jeden druhého. V pátek zase trénujeme a v sobotu nás čeká závěrečné utkání na soustředění v Podbrezové. Myslím, že to bude dobrá prověrka, uvidíme, jaké principy se nám tam objeví a jakou dostaneme zpětnou vazbu. Jak dnešní soupeř, tak sobotní mají dobře zvládnutý systém 3-4-3, což je pro nás cenná zpětná vazba.“

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Zbrojovka uvolnila Mackleythera a Tomana
01.07.2025 | Redakce

Zbrojovka uvolnila Mackleythera a Tomana

Kolumbijský záložník William Mackleyther odchází na hostování do klubu SK Hanácká Slavia Kroměříž....
Funkce SLO propojuje klub a fanoušky na tribunách
30.06.2025 | Redakce

Funkce SLO propojuje klub a fanoušky na tribunách

V zákulisí zápasových dnů i běžného týdne hraje důležitou roli člověk, jehož kompletní práce nemusí...
Jakub Klíma: Makáme na sto dvacet procent, řeči o snadném postupu mě začínají štvát
29.06.2025 | Redakce

Jakub Klíma: Makáme na sto dvacet procent, řeči o...

Zkušený obránce Jakub Klíma patří mezi nejzvučnější letní posily Zbrojovky. Hráč, který se v...