VIDEO: Trenér Klusáček po utkání s Vlašimí

VIDEO: Trenér Klusáček po utkání s Vlašimí

B r n o – Zbrojováci remizovali v úvodním utkání FNL s Vlašimí 1:1. Pro kouče Luďka Klusáčka tak premiéra na lavičce našeho klubu nedopadla podle jeho představ.

„Výsledek je pro nás zklamáním, chtěli jsme do soutěže vstoupit vítězně. Měli jsme problém se prosadit směrem dopředu, hlavně v prvním poločase to bylo sterilní, mrtvé. Nedokázali jsme do hry dát potřebnou energii, což přišlo až po obdržené brance. Z hráčů to spadlo, chodili jsme do riskantních věcí, do akcí jeden na jednoho,“ hodnotil kouč zápas. „Remíza asi odpovídá průběhu utkání,“ uznal.

Bodová ztráta hned na úvod je nepříjemná, podle trenéra by se nicméně Zbrojováci měli pokusit odpíchnout od druhé půle. „Doufám v to. Budeme pravděpodobně i nadále mužstvo, které udává tón hry, na to si musíme zvyknout. Nejde se jen bavit o tom, že jsme favoritem, musíme to i předvést na hřišti. Soutěž pokračuje dál, z jednoho pohledu je to ztráta, z toho druhého jsem rád, že se nám podařilo alespoň vyrovnat.“

Fanoušci mohou věřit i v to, že sehranost týmu s každým tréninkem a zápasem poroste. „Ten aspekt se tam objevuje, změn bylo hodně a půlka mužstva byla nová. Víc než fotbalově jsme to hrnuli na sílu, i branku jsme tam spíš dotlačili silou vůle. V závěru jsme pak sahali po výhře, ale Hlaďas už to do brány nedokázal dotlačit.“

Velkým problémem v honbě za body byl už úvod duelu. „Ten jsme si představovali jinak. Na něco jsme se připravovali, ale trvalo nám patnáct minut, než jsme se dostali do hry. K tomu ještě budou velké připomínky, bylo to zbytečné, prospali jsme patnáct minut. Hru soupeře jsme měli nakoukanou, podařilo se nám pokrýt největší zbraň v podobě Solomona, ale s útočníkem jsme měli starosti,“ zmínil Klusáček autora branky Singhateha.

Ten po hodině hry přetlačil stopera Endla a přeloboval Berkovce. „První problém nastal už při odkopu, kdy jsme šli ve dvou do souboje a stejně ho nevyhrajeme. A pak se Endlík nechal v rozhodujícím souboji odstavit. Je potřeba i ocenit soupeře, který to vyřešil dobře, z našeho pohledu to ale bylo zbytečné,“ uzavřel Klusáček své hodnocení.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Béčko na závěr sezóny bez bodů
B-tým
14.06.2024 | Martin Lísal

Béčko na závěr sezóny bez bodů

H a v l í č k ů v B r o d - Béčko Zbrojovky dnes završilo úspěšnou sezónu na hřišti Havlíčkova...
PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova Brodu
B-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova...

B r n o - Brněnský B tým zakončí úspěšnou sezónu duelem na hřišti Havlíčkova Brodu. Hraje se v...
VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek
A-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek

B r n o – Nový trenér Jaroslav Hynek se s hráči ještě osobně neseznámil, přehled o stavu kádru však...