VIDEO: Trenér Kotal hodnotí vítězné utkání se Slavií

VIDEO: Trenér Kotal hodnotí vítězné utkání se Slavií

B r n o - Už i doma střílí Zbrojovka ostrými! Proti Slavii si góly schovala až na druhou půli, zato ale vsítila hned tři. V kombinaci s třetím čistým kontem za sebou to znamenalo cennou výhru 3:0 a rázný posun do horní poloviny tabulky.

Tomu odpovídalo i pozápasové hodnocení kouče Kotala. "Před utkáním jsme se chtěli odvděčit divákům, kteří nám byli v prvních zápasech věrní i přes ne úplně povedené výsledky. Ze začátku jsme byli nervózní, docházelo ke ztrátám míče, o přestávce jsme si proto řekli, že to musíme zlomit. Jsem rád, že si to kluci vzali k srdci a ten druhý poločas už odpovídal tomu, co jsme si představovali. Dát Slavii tři góly a žádný nedostat, to je samozřejmě velký úspěch," naznačil kouč, že i jemu se po parádním výsledku ulevilo.

Druhá půle byla pro oko diváka opravdu lahodnější. "Vytvářeli jsme si šance a soupeře naopak do ničeho nepouštěli. Kromě gólů jsme měli i dvě tři další zajímavé možnosti, ať už šance Zoubeleho, nebo Radka Buchty. Myslím, že vítězství bylo zasloužené. Chyby jsme samozřejmě dělali, hlavně ve zmíněné první půli, ale zklidnění o přestávce přineslo úspěch," tvrdil Kotal.

Ten nasadil do utkání letos podruhé Josefa Čtvrtníčka, vytáhlý střelec předvedl výtečný výkon a jednou dopravil míč do sítě. "Věděli jsme, že Slavia má trochu problémy se složením stoperské dvojice, chtěli jsme na ně vytvořit tlak, aktivně napadat. Josef je pohyblivý, důrazný, zanedbatelná není ani jeho výška. Měl k tomu všechny předpoklady a naplnil je," pochvaloval si Kotal.

Hráče jsem za druhou půli pochválil

O úvodní (a velmi důležitý) branku se postaral David Pašek. "David je někdy trochu hektický, někdy má technické problémy, ale jeho důraz a ochota pracovat pro tým i v obranné fázi je pro mužstvo nesmírně důležitá. Jsem rád, že mu to střelecky vyšlo, mohlo by to napomoci k dalšímu nárůstu jeho výkonnnosti," pokračoval Kotal v hodnocení utkání.

To bylo na nějakou dobu poslední, tým nyní čeká dvoutýdenní pauza, během které se bude nacházet na osmé příčce. "Čekají nás čtyři těžké zápasy, tak tu pauzu vítáme, můžeme si postavení v tabulce užívat dva týdny," pobavil kouč přítomné při otázce, zda jej pauza v době, kdy se týmu daří, nemrzí.

Jisté tedy je, že Zbrojovce se bude v pauze dýchat lépe, než mnozí doufali například po utkání s Duklou. "Do té situace jsme se dostali už na podzim, kdy se nám nedařilo výsledkově ani herně. Zápas s Duklou také nebyl dobrý, pak naštěstí přišlo zlepšení. Obranná fáze nám funguje, to je při hře o záchranu základ. Dnes se ukázalo, že když to z hráčů spadne a dají nějaký gól, kvalita týmu roste."

Největší hrozbu z kádru Slavie znamenal kanonýr ligy Milan Škoda, ten ovšem v první půli pro zranění odstoupil. "Nevím přesně, co mu je, ale přeji mu brzké uzdravení. Střídání v průběhu utkání je nepříjemné a každého zranění je škoda, určitě v tom ale nebyl úmysl," popřál Kotal Škodovi brzký návrat do zápasového rytmu.

další články

VIDEO: Sestřih utkání v Chrudimi
A-tým
02.12.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání v Chrudimi

C h r u d i m - Devět branek, spousta zajímavých akcí a šancí. To vše nabídl včerejší přípravný...
Roman Potočný: Jsem rád, jak k tomu všichni přistoupili
A-tým
01.12.2023 | Martin Lísal

Roman Potočný: Jsem rád, jak k tomu všichni...

C h r u d i m – Při absencích Řezníčka, Berkovce a Divíška byl Roman Potočný v pátečním utkání v...
OHLASY: Josef Mucha po utkání v Chrudimi
A-tým
01.12.2023 | Martin Lísal

OHLASY: Josef Mucha po utkání v Chrudimi

C h r u d i m - První přípravný zápas krátkého zimního bloku nabídl netradiční porci devíti branek,...