VIDEO: Trenér Kříž po utkání s Kroměříží

VIDEO: Trenér Kříž po utkání s Kroměříží

B r n o – Zdálo se, že Zbrojováci absolvují poklidnou rozlučku s vlastním stadionem, v posledním domácím utkání s Kroměříží vedli už 4:0. Ze zápasu nicméně nakonec bylo drama, vysokou tepovou frekvenci tak měl v závěru i trenér domácích Lukáš Kříž.

Zbrojovka nicméně vedení 4:3 uhájila a zapsala třetí výhru pod novým realizačním týmem. „Do utkání jsme vstoupili skvěle, v desáté minutě jsme vedli 3:0 a nikdo nemohl čekat, co se stane na konci. Už v první půli jsme se ale v hlavách dostali pod tlak. Chybovali jsme, ztráceli míče a Kroměříž měla dvě, tři situace, které mohly skončit v naší bráně. Po půli jsme si něco řekli, udělali střídání, ale chyby jsme kupili dál. Měli jsme další šance, které jsme nedotáhli, pak přišla červená a to už jsme spíš čekali v bloku na kontry. Dopadlo to, jak to dopadlo, máme tři body, toť asi vše,“ komentoval trenér průběh zápasu.

Červenou kartu viděl poměrně záhy střídající Jambor. „Myslím ale, že nesprávně, protože první žlutá pro Davida patřila jinému hráči,“ naznačil Kříž, že si celou situaci ještě prohlédne v kanceláři u videa. Reakcí bylo vystřídání Jakuba Řezníčka. „Potřebovali jsme čerstvého hráče, který bude napadat rozehrávku stoperů. Kuba to odpracoval skvěle, je jen škoda, že mu tam nepadl gól.“

Co naopak padlo, to byl obrazný kámen ze srdce, neboť Zbrojovka si výhrou pojistila záchranu. „Obrovský,“ souhlasil Kříž. „Celý rok byl náročný, nejprve jsme nastartovali béčko, poté jsem dostal nabídku jít k áčku. Upřímně jsem po Příbrami myslel, že už jsme zachránění, ale nevyvíjelo se to pro nás moc dobře. Mančaftu jsem každopádně pořád věřil, nepřipouštěl jsem si, že by se něco takového jako sestup mohlo stát. Jsem za to rád, ale jak jsem už jednou říkal, sezóna jako celek byla špatná a za to se nikdo neschovává. Určitě to nehážu jen na hráče, ale něco se musí změnit, musí přijít nějaký řez, aby se tým nastartoval a Brno bylo tam, kde by mělo být. To si strašně moc přeju.“

Svou budoucnost Kříž zatím příliš neřeší. „V první řadě se těším na dovolenou, protože celý rok byl opravdu náročný, těším se na odpočinek. Béčko postoupilo, áčko je v klidnějších vodách, ještě bych si přál, abychom to zvládli ve Vlašimi a měli víc bodů. Pak po sezóně budeme řešit, co dál, ale z fotbalového prostředí neodcházím,“ doplnil kouč, který pro dnešní zápas vyměnil klubovou soupravu za rifle. „Manželka mi říkala, ať si nedávám tepláky, ať to změním,“ vysvětloval s úsměvem.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Na úvod přípravy pět branek v Pohořelicích
A-tým
22.06.2024 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Na úvod přípravy pět branek v Pohořelicích

P o h o ř e l i c e - Zbrojováci zahájili letní přípravu utkáním na hřišti Pohořelic. Hrálo se v...
PREVIEW: V přípravě do Pohořelic
A-tým
21.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: V přípravě do Pohořelic

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky načnou letní přípravné zápasy utkáním v Pohořelicích. Hraje se v...
Los už zná také
B-tým
21.06.2024 | Martin Lísal

Los už zná také "béčko"

B r n o - Také B tým už zná rozpis podzimní části MSFL. V prvním utkání se Brňané vydají první...