VIDEO: Trenér Machálek po pohárovém utkání s Jihlavou

VIDEO: Trenér Machálek po pohárovém utkání s Jihlavou

B r n o - Zbrojováci se na postup do 4. kola přes Jihlavu pořádně nadřeli. Už to vypadalo, že duel dospěje do prodloužení, což ale odmítl střídající Šumbera. Jak hodnotil duel trenér Zbrojovky Machálek?

„Je to pro nás velice důležité vítězství po období, kdy se nám výsledkově nedařilo, byť některá utkání jsme herně zvládali. I proto jsme dnes opravdu potřebovali vyhrát a postoupit, což se povedlo. Na druhou stranu musím říci, že náš výkon byl kostrbatý,“ netajil kouč.

Ten sáhl po bezbrankové první půli hned ke třem změnám v sestavě, v 77. minutě už měl vyčerpaných povolených pět střídání. „Souvisí to s návraty hráčů a jejich nedostatečnou tělesnou připraveností po zranění nebo covidu. Chtěli jsme protočit více hráčů, to byl záměr už před utkáním. Jak už jsem říkal, optimální výkon jsme nepodali, ale dnešek byl důležitý i z hlediska psychiky a může nám pomoci,“ věří Machálek.

Rozhodující moment zařídil střídající Šumbera po přiťuknutí Hladíka, velký podíl na brance měl ale i záložník Sedlák. „Musím ho pochválit, dnes odpracoval výborné utkání a byl i u gólu, před kterým vybojoval míč. Šumby to pak prostřelil. Za vítězství jsme rádi, Jihlava nás trápila, neměli jsme to lehké. Dostávali se do šancí a my jsme byli šťastnější mužstvo,“ zopakoval trenér.

Zápasové intermezzo je tedy minulostí a od zítřka se Zbrojováci zase pustí do tréninkového procesu. „Už od pondělka jsme se věnovali spíš kondiční přípravě, z toho bloku jsme šli i do dnešního utkání. Teď pokračujeme až do soboty, v neděli mají hráči volno a od pondělka už se zase budeme chystat na Jablonec,“ zakončil Machálek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Jakub Šural prodloužil smlouvu ve Zbrojovce
A-tým
26.02.2021 | Martin Lísal

Jakub Šural prodloužil smlouvu ve Zbrojovce

B r n o - Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno se v uplynulých dnech dohodl na pokračování spolupráce s...
V sobotu přivítáme Plzeň!
A-tým
26.02.2021 | Martin Lísal

V sobotu přivítáme Plzeň!

B r n o - Po smolné prohře v Olomouci se Brňané vracejí na domácí trávník, v sobotu 27. února na...
SOUHRN: Zbrojováci na hostování
A-tým
24.02.2021 | Martin Lísal

SOUHRN: Zbrojováci na hostování

B r n o - Zatímco Zbrojovka o víkendu válčila o ligové body na Hané, v akci se ocitli i hráči,...