VIDEO: Trenér Machálek po utkání s Příbramí

VIDEO: Trenér Machálek po utkání s Příbramí

B r n o – Rychlý gól, pak další možnosti. V úvodu utkání se zdálo, že Zbrojovka venkovní výhru potvrdí i doma proti Příbrami. Pak však Brňané postupně vyklidili hřiště a výsledkem byla remíza. Právě pasivitu a neproměněné šance označil trenér Machálek jako hlavní příčinu neúspěchu.

„Při hodnocení vycházím z toho závěru utkání a musím konstatovat, že jsme jej výsledkově ani herně nezvládli. Přitom jsme do něj vstoupili výborně, rychle vedeme a pak máme dvě, tři jasné situace, které musejí v lize skončit gólem. Jenže jsme nechali soupeře nadechnout a dostali jsme se do pasivity. Jsem zklamán, chtěli jsme vyhrát a nedokázali jsme to, utkání jsme nezvládli,“ shrnul kouč průběh duelu.

Hubený náskok drželi Brňané do 78. minuty, kdy z penalty srovnal Pilík. Chvilku poté se zdálo, že budou pokutový kop zahrávat i Brňané, sudí Orel jej po konzultaci s videorozhodčím nakonec odvolal. „Ty situace člověk z lavičky moc nevidí, je náročné to posoudit. Na hřišti bylo strašně moc nervozity. Aniž bych chtěl být soudcem, přispěl k tomu i rozhodčí, ale vadí mi spíš to, že někteří naši hráči neudrželi nervy na uzdě, emocí bylo přespříliš. Na druhou stranu jejich rozladění chápu, když na jedné straně penalta byla a na druhé nakonec ne. Těžko to soudit, ale je to skutečnost, nehledáme viníky nikde jinde. Příčina ztráty je to, že jsme nedokázali soupeře dorazit v úvodu utkání, a naše bohorovnost v dohrávání situací, tím jsme soupeře pustili zpátky do hry a vymstilo se nám to,“ nevymlouval se Machálek.

Utkání se hrálo v komorní atmosféře na promrzlém stadionu bez diváků. „Celé to dnes bylo takové pochmurné, celkově se mi to nelíbilo. Válka, boj, málo fotbalovosti a kvality z obou stran,“ mrzelo trenéra. Tomu bohužel dva dny před utkáním opět vypadl ze sestavy Rudolf Reiter, který si obnovil zranění z Jablonce a čeká jej další vyšetření. Už v úterý by se mohl k týmu připojit Ondřej Vaněk, který dohání kondiční manko po nemoci.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Debutant Aldin: Jsem rád za šanci, ale převažuje zklamání
A-tým
04.03.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Debutant Aldin: Jsem rád za šanci, ale převažuje...

T e p l i c e – V 67. minutě pohárového utkání v Teplicích poslal trenér Dostálek do hry dva...
Sami jsme se nechali zatlačit, mrzelo Dostálka po pohárové prohře
A-tým
03.03.2021 | Martin Lísal

Sami jsme se nechali zatlačit, mrzelo Dostálka po...

T e p l i c e – Zatímco v první půli pohárového utkání v Teplicích byli Zbrojováci mírně...
Brno v Teplicích obdrželo lekci z efektivity a v poháru končí
A-tým
03.03.2021 | Daniel Král. FOTO: Petr Nečas

Brno v Teplicích obdrželo lekci z efektivity a v...

T E P L I C E - Po výhře nad Jihlavou zamířila Zbrojovka na své pohárové cestě do Teplic. V úvodním...