VIDEO: Trenér Polách po utkání s Olomoucí B

VIDEO: Trenér Polách po utkání s Olomoucí B

B r n o – V závěrečním přípravném testu dokázali hráči Zbrojovky porazit Olomouc B 3:1 a připsali si tak čtvrtou zimní výhru. Jak zápas vnímal trenér Tomáš Polách?

„Utkání mělo tempo z obou stran, byl to dobrý zápas. Jsme spokojení s některými úseky hry, které od nás byly dobré, byli jsme v nich silní v kombinaci i náběhu za obranu. Mrzí mne především v první půli spousta situací, které nevedly do zakončení a volaly po gólu. Byla to pro nás dobrá prověrka, i když mistrovské zápasy budou samozřejmě ještě o něčem jiném,“ hovořil kouč po utkání.

Do utkání zasáhla podobná sestava, která odehrála duel proti Komárnu. „Máme teď týden, kdy si zápas vyhodnotíme. Co nám fungovalo, co naopak ne. Není nikde napsáno, že tahle sestava vyběhne na Dukle v úvodu. To platí i pro gólmany, dnes chytal Sváček a uvidíme, jak to bude dál. Gólmani to mají složitější, perou se o jednu pozici, ale mluvili jsme spolu a bavili jsme se, že nás zajímá daleko víc týmový výkon. Aby se navzájem podpořili, když jeden bude v bráně, druhý mu udělá dobrý servis. A když si role prohodí, dokážou si pomoci.“

A co teď Zbrojováky čeká? „Budeme dál trénovat, jako jsme trénovali celou přípravu. Pracujeme hodně podobně, zaměříme se na detaily z utkání, a samozřejmě bude i taktický plán směrem k Dukle,“ pokračoval Polách.

Do utkání ještě nezasáhla nejčerstvější posila – Kristoffer Jörgensen. „Teď jsme spolu mluvili, už je s námi. Některé věci mají svůj vývoj a trvají, takhle to je a beru to tak, že můj úkol je trénovat hráče, kteří tu jsou. Kristoffer nás doplnil na poslední chvíli, další nás ještě možná doplní,“ potvrdil Polách, že přísun nových tváří ještě není u konce.

Jisté naopak je, že o místo si důrazně říká Foster Gyamfi, který předvedl výborný výkon a ozdobil jej pasem před třetí brankou. „Je obrovská výhoda, že byl s námi už v listopadu. Je to extra vnímavý kluk, skvěle nastavený, má cíl se posouvat. Věřím tomu, že jeho výkonnost ještě poroste a pomůže nám, rychle se adaptoval i v kabině,“ těší trenéra.

A co Alijagić, který korunoval povedenou přípravu dvěma nahrávkami a gólem? „Když k nám přišel, nebyl ještě dotrénovaný, ale věděli jsme, koho přivádíme a jaký je to typ hráče. Celou přípravu odtrénoval skvěle, i na ostatních je vidět, že mají větší sílu a jistotu ve hře. Vždycky je lepší, když se branky rozdělí mezi více hráčů.“

Poslední dotaz směřoval k marodům. "Kuba Šural trénuje s kondičním trenérem, jeho stav se lepší. Kluci, kteří nebyli na soustředění, se příští týden připojí už téměř do plného tréninku," zmínil Polách Jambora, Pachlopníka a Texla.

Více o přípravě a vyhlídkách pro jarní část zazní na tradiční tiskové konferenci před startem jara, která je naplánována na středu.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

U17: Zbrojovka zdolala České Budějovice
Mládež
13.04.2024 | Martin Lísal

U17: Zbrojovka zdolala České Budějovice

B r n o - Dorostenci Zbrojovky (U17) se v sobotu taktéž představili na hlavním hřišti ADAX INVEST...
U15: Zbrojovka rozstřílela Vítkovice
Mládež
13.04.2024 | Martin Lísal

U15: Zbrojovka rozstřílela Vítkovice

B r n o - Starší žáci Zbrojovky (U15) hostili na úvod finálové nadstavby Vítkovice. Svému soupeři...
U14: Zbrojovka na úvod nadstavby porazila Vítkovice
Mládež
13.04.2024 | Martin Lísal

U14: Zbrojovka na úvod nadstavby porazila Vítkovice

B r n o - Starší žáci Zbrojovky (U14) porazili na úvod finálové nadstavby Vítkovice 5:4, do tabulky...