VIDEO: Trenér Polách po utkání s Prostějovem

VIDEO: Trenér Polách po utkání s Prostějovem

B r n o - Krize nekončí. Brňané ani na pátý pokus na jaře nezvítězili a podlehli doma Prostějovu 1:2. Vaz jim definitivně srazila penalta v závěru, trenér Polách ale spatřoval příčiny prohry už v první půli.

„Pro první půli nemám vysvětlení, náš výkon nesnesl měřítko. Kombinace nám trvala, nedostupovali jsme hráče na druhé balony, nedostávali jsme se do obrany a situace jsme řešili špatně. Náš výkon byl… Nevím, jak to nazvat. Pos… Nenašel se hráč, který by to zvedl,“ štvalo kouče.

„Ve druhé půli jsme se trochu zvedli, ale zase – absolutní nekvalita směrem nahoru, kombinace vázla a všechno bylo o nákopech do připravené obrany. Soupeř si to pohlídal, naše hra dneska neměla nic. Není to o jednotlivcích, hráče jsme nabádali, že Prostějov hraje o body, nikdo si před nás nelehne a nedá nám nic zadarmo, což se potvrdilo. Nebyli jsme konstruktivní ani důrazní,“ pokračoval.

Částečné oživení přineslo střídání o pauze – po spolupráci Gyamfiho s Alijagićem padl jediný gól. „Ze strany Smejkyho s Fousem to bylo hodně stojaté, potřebovali jsme hru více roztrhat, odtáhnout protihráče. Ale znovu, tohle nebylo o jednotlivcích. Ve druhé půli jsme se lehce nadechli, ale nám dnes nic nefungovalo a není potřeba se schovávat. Náš výkon nebyl dobrý, byl hrozný a chápu rozčarování lidí, se kterými jsem po zápase mluvil.“

Otázku, zda může být svazující hrát na domácím stadionu, Polách zodpověděl rázně. „Pro mě ne. A jestli máme hráče, kteří mají problém hrát před domácím publikem, tak je to chyba a měli by dělat něco jiného, ne sport.“

V tabulce se Brňané nadále propadají a aktuálně mají mnohem blíže ke spodku tabulky, než k jejímu vrcholu. „Realita je taková, jsme osmí nebo devátí a předsezonní cíle neplníme, naopak je tu velký propad. Nesbíráme body, nepomůžeme tomu ani hrou. Bez toho není šance to posunout. Od začátku se bavíme o tom, že jsem chtěl vnést do mužstva větší drajv, touhu po vítězství. Když to nejde zlomit fotbalově, mít variantu B. Ale nemá cenu lhát, dnes to bylo přesně takové, kdy jsme hráli fotbal vestoje. Chybí nám moment překvapení, něco, co udělá v obraně soupeře rozdíl. Věci do sebe nezapadají, drajv mají třeba dva, tři hráči, ale to je málo. Bavíme se o tom, vyzkoušeli jsme nějaké varianty, upravili týdenní režim, ale nezabralo to,“ zakončil Polách.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Sezónu zakončíme ve Vlašimi
A-tým
23.05.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Sezónu zakončíme ve Vlašimi

B r n o - V sobotu 25. května se zatáhne opona druhé nejvyšší soutěže. Zbrojovka absolvuje derniéru...
Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu
Ostatní
22.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Milan Kříž

Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu

B r n o - V pondělí 20. května proběhl na brněnském stadionu svátek dívčího fotbalu v Brně....
ROZHOVOR Z PROGRAMU: Oldřich Pragr
B-tým
22.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Oldřich Pragr

B r n o - Součástí posledního zápasového programu této sezóny byl i rozhovor s dvacetiletým...