VIDEO: Trenér Polách po utkání se Spartou B

VIDEO: Trenér Polách po utkání se Spartou B

B r n o - Ani dnes se nepovedlo ukončit čekání na první jarní výhru. Zbrojováci si sice proti Spartě B vypracovali solidní množství šancí, proměnili ale jen dvě a na druhé straně lacinými chybami zápas ztratili. Právě to označil za hlavní příčinu prohry trenér Polách.

„Budu se opakovat, dostáváme strašně jednoduché branky. Dnes jsme si vytvořili spoustu situací, které zaváněly gólem, ale nebyli jsme schopní proměnit prakticky nic a soupeř dal ze čtyř střel tři góly. Pak musíme něco honit, hraje se nám těžce. Zase jsme dostali tři góly, to je strašně moc,“ hovořil po utkání.

„V první půli jsme obdrželi dva góly, když soupeř krásně dohrál obě akce, zatímco my jsme ty své nedotáhli. Byli jsme dole psychicky, pak se to zvedlo, ale opakuju, neměli jsme prohrávat 0:2. Pak jsme si soupeře nechali zase odskočit o dva góly. S vypětím sil, štěstím a skvělým gólmanem si to pohlídali,“ pokračoval Polách.

Trenéři se před utkáním rozhodli usadit na lavici náhradníků nejlepšího střelce a kapitána Jakuba Řezníčka. „Hra s Kubou a bez něj je jiná, hráči ho hodně hledají. Chtěli jsme v první půli obranu soupeře roztrhat náběhy s tím, že pak Kuba přijde do utkání a pomůže rozhodnout. Takový byl plán, mluvili jsme o tom s Kubou. On chce hrát, jeho reakce byla správná a i díky němu ve druhé půli celý tým přepnul na vyšší režim. S ním jsme byli nebezpečnější. Kuba je pro nás klíčový hráč, na tom se nic nemění a neznamená to, že jeho role je jiná,“ vysvětloval kouč.

Tři inkasované branky nicméně znamenaly stop všem nadějím. „Při první brance jsme si nepředali hráče, špatně jsme reagovali. Těžko se to hodnotí, první dva góly není jednoduché chytat, u třetího Dominik po ztrátě míče nestihl zaujmout takové postavení, aby na obstřel dokázal reagovat. Jsou to všechno laciné branky, kdy se nám ty situace opakují. Příkladem je druhý gól. Není to jen o obráncích, ta ztráta někde vznikne, situace se dá zastavit.“

Co s nastalou situací? „Teď je strašně brzy po zápase, cítím jen zklamání. Věřil jsem, že to dnes zvládneme, teď cítím zklamání z výsledku vůči všem lidem v klubu, fanouškům. Nechtěl bych teď říkat, co bude, zítra máme trénink, uvidíme. Nezbavuju se zodpovědnosti, nenaplňujeme cíle, které jsme před soutěží vyslovili. Ani bodově, ani herně, až na určité pasáže. A já mám zodpovědnost za výsledky,“ uzavřel Polách.

Jisté je, že pro další utkání s Prostějovem nebudou trenéři moci počítat s trojicí zraněných hráčů, další dva se navíc vykartovali. Roman Potočný dnes viděl osmou žlutou kartu, Jakub Šural čtvrtou. Mimo tréninkový proces pak jsou ze zdravotních důvodů Simon Falette, Jan Hellebrand a Adam Kronus. O jejich stavu budeme podrobněji informovat v příštím týdnu.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Peter Juritka: Za gól jsem rád, ale chtěli jsme se loučit vítězně
A-tým
25.05.2024 | Martin Lísal

Peter Juritka: Za gól jsem rád, ale chtěli jsme se...

V l a š i m – Jen pět minut se ve Vlašimi čekalo na úvodní branku utkání 30. kola. Pak se totiž...
Trenér Kříž po utkání ve Vlašimi
A-tým
25.05.2024 | Martin Lísal

Trenér Kříž po utkání ve Vlašimi

V l a š i m - Zbrojováci završili letošní nepovedenou sezónou remízou na hřišti Vlašimi. V utkání...
Zbrojovka na závěr sezóny remizovala ve Vlašimi
A-tým
25.05.2024 | Daniel Kinc

Zbrojovka na závěr sezóny remizovala ve Vlašimi

V L A Š I M - Letošní ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je u konce. Zbrojovka v závěrečném zápase sezóny...