VIDEO: Trenér Šustr po utkání s Líšní

VIDEO: Trenér Šustr po utkání s Líšní

B r n o - Po utkání s Líšní se na pozápasové tiskové konferenci potkali dva trenéři, kteří se dobře znají. Líšeňský Miloslav Machálek Pavla Šustra ze Zbrojovky dokonce v minulosti trénoval. Spokojenější mohl být s ohledem na výsledek druhý jmenovaný.

"Utkání se hrálo ve výborné a krásné atmosféře a jsme rádi, že přišlo na fotbal tolik Brňáků, ať už fandili jedné nebo druhé straně. V takových zápasech se rozdíly většinou mažou a rozhoduje vůle a kvalita. Oba týmy dnes pracovaly příkladně, já musím pochválit naše hráče za to, že zápas odpracovali nahoru dolů. Jedinou výtku mám k zakončení, v něm jsme mohli být klidnější, ale to k fotbalu patří. Z pohledu výsledkového mohu být spokojený, z pohledu diváků a atmosféry maximálně spokojený, ale pořád je na čem pracovat," shrnul Šustr průběh utkání a své první dojmy.

Před utkáním musel kouč vážit, koho a na jaký post nasadit. Distancovaného Šurala nakonec nahradil nezvykle na pravém beku hrající Sedlák. "Má na tom postu odehraných pár zápasů, měli jsme čtrnáct dnů na to, abychom ho zapracovali. Bylo to částečně nouzové řešení, ale Honza to celkem zvládl, odehrál slušné utkání a pomohl nám," zmínil Šustr.

Úplnými nováčky v sestavě byli Šmíd s Vaňkem. "Oba dokázali, že jsou posilami. Michal Šmíd byl bezchybný v obraně, vyhrával souboje, je to typ poctivého hráče, o kterého se v kritických momentech můžete opřít. Ondra Vaněk byl kreativní, chodí si pro balony a chce hrát. Navíc víme, že jeho výkon půjde pořád nahoru, nesmíme zapomínat, že hrál první soutěžní zápas po dlouhé době. Předvedl, že kvalitu má, spokojený jsem mohl být s oběma."

V základu se naopak neobjevil David Krška, který v Líšni v minulosti působil. "Do základní sestavy se tentokrát nedostal, ale přišel na hřiště v průběhu hry a ukázal svou platnost. Fotbal umí a pomohl nám," řekl na jeho adresu trenér.

První z těžkých zářijových zápasů tedy skončil výhrou, za týden míří Brňané do Jihlavy a pak hostí Hradec. "Výhra je povzbuzení. Nedovedu si představit, že bych tu seděl a my bychom nevyhráli. Su rád za kluky, teď nás čeká Jihlava, která zápasy s námi bere hodně prestižně. Musíme se na to nachystat, pak na Hradec a pak na další zápasy," naznačil Šustr, že výzvy bere jednu po druhé.

další články

Trenér Machálek před utkáním s Duklou
31.05.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek před utkáním s Duklou

B r n o - Výhra v Ústí už je pomalu zapomenuta, na Zbrojováky čeká v krátkém sledu další sled....
VIDEO: Prohlédněte si sestřih vítězného utkání v Ústí nad Labem!
A-tým
31.05.2020 | Martin Lísal

VIDEO: Prohlédněte si sestřih vítězného utkání v Ústí...

B r n o - Zbrojovka vstoupila do soutěže po koronavirové pauze úspěšně, na hřišti v Ústí zvítězila...
VIDEO: Tribuna Štatl úspěšně pokřtěna. A v pondělí znovu fandíme proti Dukle!
Ostatní
29.05.2020 | Redakce

VIDEO: Tribuna Štatl úspěšně pokřtěna. A v pondělí...

B r n o - Tribuna Štatl má za sebou úspěšnou premiéru! Nadšeně fandící osazenstvo i přes vzdálenost...