VIDEO: Trenér Šustr po vítězném utkání s Třincem

VIDEO: Trenér Šustr po vítězném utkání s Třincem

B r n o - První postupný cíl je definitivně splněn - Zbrojovka postupně umazala zdánlivě nepřekonatelnou bodovou propast, probila se na třetí příčku a kolo před koncem si zajistila účast v baráži. Trenér Šustr ale po výhře s Třincem hovoří jasně - dobojováno ještě není!

Pátá výhra v řadě, pět vstřelených branek. "Hráče málokdy chválím, dnes na ně ale su hrdý a pyšný, jaký výkon předvedli. Každý krok pro nás byl na jaře složitý, ani dnes jsme si nemohli dovolit ztratit body, až na pár výjimek se nám ale dařilo soupeře vůbec nepouštět do hry. Výsledkově i výkonově to dnes splňovalo naše představy," zahájil Šustr své hodnocení.

Hned vzápětí ale naznačil, že prostor na oslavy ještě není. "Hráčům jsem po utkání jako pokaždé řekl, ať si užijí pocit vítězství, ale nejpozději zítra ráno se už zase chystáme na to, co nás čeká. Poslední krok totiž bude nejtěžší. Důrazně jsem jim řekl, že nechci, aby se někdo nachomýtl k zařízení, kde se čepuje alkohol. V tomhle ostatně hráčům věřím a je jen na nich, jestli vydrží ještě deset dní pracovat. A pak si mohou užívat slávy, jestli postoupíme," připomněl kouč fakt, že hlavním snem Zbrojovky zůstává postup do nejvyšší soutěže.

Osud tomu chtěl, že o třetí příčce je rozhodnuto už kolo před koncem a v Jihlavě tak už ani jeden ze soupeřů své postavení v tabulce nezmění. "Ale dlouhodobě se pro nás vlastně nic nemění. Celé jaro jsme museli vyhrávat - a teď, jestli chceme opravdu uspět, musíme vyhrávat zase. Ani já tím pádem nebudu slavit," pousmál se kouč. "Nerad bych sezónu hodnotil nějak hlouběji, na to bude čas po posledních zápasech. Na jaře ale hráči pochopili, že jestli chtějí uspět, musejí trénovat mnohem víc. Bez toho to nejde. To je první věc, kterou postupně měníme, a pozor - pořád nejsme na konci. Pořád to není tak, jak bych si představoval."

V čem tkví podle Šustra hlavní síla týmu? "Troufnu si říct, že všichni hráči mají dobrý charakter. Nemáme tu hráče, kterým by všechno bylo jedno, všichni pochopili, že hrají za Zbrojovku. Mají tu smlouvu a mají udělat vše, aby uspěla. Že se jich to zkrátka týká stejně jako nás trenérů, a je úplně jedno, jestli je někdo odchovanec nebo hráč, kterého jsme koupili. Charakterové vlastnosti jsou naší předností a věřím, že na miskách vah to může být faktor, který nám pomůže."

Zpět k samotnému utkání - dvěma góly se dnes blýskl Šimon Šumbera, který ještě před utkáním novinářům prozradil, že takový počin je i přáním trenéra. "Na podzim proti nám vyrovnal, pak jsme v Třinci prohráli, tak bylo jasné, že to musí vrátit," usmíval se Šustr. "Ne, to je s nadsázkou. Su rád, že Šimon ty góly dal. V uvozovkách je to jedno, kdo je dá, ale zrovna on se dostal do hry po zákroku, který tu na něj minule byl. Ve Vítkovicích to ještě nebylo ono, dnes ale předvedl dobrý výkon. A zase se potvrdilo, že když někdo hraje proti bývalému klubu, může uspět."

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Sedmým domácím soupeřem je Vlašim!
A-tým
28.10.2021 | Martin Lísal

PREVIEW: Sedmým domácím soupeřem je Vlašim!

B r n o - Už jen čtyři zápasy zbývají odehrát z podzimního jízdního řádu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY....
Zbrojováci na hostování - dvougólový Moučka pomohl k další výhře
Ostatní
27.10.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci na hostování - dvougólový Moučka pomohl k...

B r n o - Z řad hráčů Zbrojovky na hostování se během uplynulého víkendu zapsal do statistik...
VIDEO: Sestřih utkání v Třinci
A-tým
26.10.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání v Třinci

B r n o - Ve 12. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zvítězila Zbrojovka na hřišti Třince 1:0, když jediný...