VIDEO: Trenér Šustr po vítězném utkání se Znojmem

VIDEO: Trenér Šustr po vítězném utkání se Znojmem

B r n o - Před utkáním se Znojmem znělo z brněnské kabiny unisono - chceme odčinit prohru ve Varnsdorfu. To se podařilo, Zbrojovka zvítězila 2:0 a k bodům dokráčela poměrně s přehledem. Jak viděl zápas trenér Šustr?

Hlavním a nejdůležitějším cílem byla výhra, to si Brňané mohli odškrtnout. "Celý týden jsme se připravovali na to, abychom odčinili Varnsdorf. Věděli jsme, že Znojmo nám nedá nic zadarmo, snažili jsme se připravit hlavy hráčů, abychom zvládli tlak výsledku. V některých pasážích jsme hráli zhruba tak, jak si představujeme, měli jsme převahu. Na začátku druhé půle jsme zbytečně přestali být aktivní a soupeř nás začal přehrávat. Za sebe su s výsledkem spokojený, teď je nejdůležitější, abychom to dokázali zopakovat v Sokolově," připomněl Šustr nadcházející daleký výjezd.

V úvodu druhé půle, ještě za stavu 1:0, převzali hosté na chvilku otěže zápasu. "Je to stále stejné - soupeř drží míč, nám se nepovedou dva tři souboje a stáhneme se zpátky. Dnes to bylo odbráněné dobře, pořád tam jsou ale centry, standardky, které jsou vždy hrozbou. I z toho důvodu jsme střídali a poslali do hry hráče, schopné podržet míč. Byl bych samozřejmě rád, kdyby se nám povedlo ty výpadky eliminovat, ale je to běh na dlouhou trať," uznal Šustr.

Jeho svěřenci nyní ztrácejí na Hradec Králové jediný bod, kyvadlo nálad se tak vychýlilo zase do pozitivnější sféry. "Bohužel si náš cíl neustále komplikujeme, zejména výkony venku. Teď nás čeká pět zápasů, v nich je ve hře patnáct bodů a to je aktuálně ta hlavní matematika. Uděláme vše pro to, abychom ty zápasy zvládli."

Základní sestava Zbrojovky se oproti minulé neděli lišila hned na pěti místech, včetně postu gólmana - Pavla Halousku nahradil Jiří Floder. "U brankářů platí to stejné, co u hráčů. Rozhoduje výkonnost a to, jak hráč působí v tréninkovém procesu. Jirka Floder si o to řekl, neviděl jsem důvod, proč ho nepostavit. A to platí i dál, teď je zase na Pavlovi, aby ukázal, že do brány patří on."

A co trenér řekl k Floderově výkonu? "Branku nedostal, největší šanci chytil, při centrech nezaváhal. Druhou ligu chytal poprvé a zvládl to bez problémů."

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Sedmým domácím soupeřem je Vlašim!
A-tým
28.10.2021 | Martin Lísal

PREVIEW: Sedmým domácím soupeřem je Vlašim!

B r n o - Už jen čtyři zápasy zbývají odehrát z podzimního jízdního řádu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY....
Zbrojováci na hostování - dvougólový Moučka pomohl k další výhře
Ostatní
27.10.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci na hostování - dvougólový Moučka pomohl k...

B r n o - Z řad hráčů Zbrojovky na hostování se během uplynulého víkendu zapsal do statistik...
VIDEO: Sestřih utkání v Třinci
A-tým
26.10.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání v Třinci

B r n o - Ve 12. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zvítězila Zbrojovka na hřišti Třince 1:0, když jediný...