VIDEO: Věřím, že to společně zvládneme, hlásí Berkovec

VIDEO: Věřím, že to společně zvládneme, hlásí Berkovec

B r n o – Gólman Martin Berkovec nastoupil do své třetí „brněnské“ letní přípravy. Před kamerou při té příležitosti hovořil nejen o letní dřině, ale zmínil i přetrvávající zklamání ze sestupu.

„Musím říct, že jsem byl zlomený dost dlouho a pořád to ve mně ještě je. Není to úplně happy. Těšil jsem se na kluky, že si zahrajeme konečně fotbal, ale že bych oplýval nějakou radostí, to se říct nedá,“ přiznal.

Vinou sestupu se Berky a spol. chystají na druholigové soupeře. „Víme, do čeho jdeme, soutěž bude náročná, zápasy budou trochu jiné, složitější na koncentraci. Věřím, že to společně zvládneme.“

Zkušený gólman se po letech potkal v kabině s trenérem Klusáčkem. „Pokud si dobře vzpomínám, působili jsme spolu zhruba rok. Z Karviné znám i pana Muchu. Už jsem přece jenom starší, tak těch trenérů znám víc,“ pousmál se.

A jaký byl z pohledu gólmana první den přípravy? „Dopoledne přihrávky, posilování, běhání. Odpoledne pak malé hry a podobně, kdy jsme si víc zachytali.“

V sobotu čeká na Zbrojováky první utkání, narazí na slovenského vicemistra z Dunajské Stredy. „Příprava je vždycky v úvodu specifická, budeme zkoušet hráče, oni taky. Potřebujeme toho odehrát co nejvíc, bude tu hodně nových kluků, tak abychom se trochu sehráli,“ uzavřel Berky.

další články

Na úvod přípravy pět branek v Pohořelicích
A-tým
22.06.2024 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Na úvod přípravy pět branek v Pohořelicích

P o h o ř e l i c e - Zbrojováci zahájili letní přípravu utkáním na hřišti Pohořelic. Hrálo se v...
PREVIEW: V přípravě do Pohořelic
A-tým
21.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: V přípravě do Pohořelic

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky načnou letní přípravné zápasy utkáním v Pohořelicích. Hraje se v...
Los už zná také
B-tým
21.06.2024 | Martin Lísal

Los už zná také "béčko"

B r n o - Také B tým už zná rozpis podzimní části MSFL. V prvním utkání se Brňané vydají první...