VIDEO: Zbrojovácká výzva vynesla 1,2 milionu korun! Šek jsme dnes předali FN Brno

VIDEO: Zbrojovácká výzva vynesla 1,2 milionu korun! Šek jsme dnes předali FN Brno

B r n o - Měsíc a půl trvající Zbrojovácká výzva se dnes dočkala symbolické tečky! Majitel Zbrojovky Václav Bartoněk dnes spolu s Petrem Švancarou předali řediteli FN Brno Jaroslavu Štěrbovi šek s vybranou částkou. Ta se nakonec vyšplhala na 1 205 000 korun! Díky všem dárcům!

Jádrem výzvy byl imaginární zápas s pražskou Slavií - vzpomínka na rekordní mač z roku 1996, který navštívilo přes 40 tisíc diváků. Dárci dostali v rámci výzvy řadu bonusů - přístup k fotografiím a historickým materiálům a videopřenosům zápasů proti Chebu, Spartě a Rapidu Vídeň.

"Chtěl bych touto cestou poděkovat všem dárcům, kteří výzvu podpořili a pomohli tak dosáhnout na tuto částku. Velké díky patří také všem z oddělení marketingu, kteří myšlenku výzvy realizovali," uvedl při předání šeku Bartoněk.

„Jsem mile překvapen finanční částkou, za kterou jménem FN Brno děkuji klubu a lidem, kteří na ni přispěli. Prostředky budou využity ve prospěch zaměstnanců, kteří stáli v první linii. Ve prospěch lidí, kteří pracovali na infekční klinice, ve výtěrových stanech, v třídících střediscích, na urgentním příjmu. Kteří naskočili do boje proti nové infekci od prvního dne a nebáli se, neschovali se, nezavřeli se za několik západů, ale naopak tomu čelili,“ řekl za nemocnici Štěrba.

To proběhlo ve čtvrtek dopoledne v areálu bohunické nemocnice. Na celkovou částku se fanoušci skládali od 18. března do 30. dubna, mezi dárci nescházeli hráči Zbrojovky - současní i bývalí, stejně jako trenéři "áčka" i mládeže. Z řad klubových legend si vstupenku zakoupili i účastníci zmíněného rekordního duelu - Luboš Přibyl, Zdeněk Valnoha, Roman Široký, Jan Maroši, Ríša Dostálek a další. Z mladších hráčů to pak byli třeba Kuba Řezníček, Stefan Mitrović nebo Laďa Krejčí.

Z osobností mimo fotbalové trávníky nám pomohl například motocyklový závodník Karel Abraham, šermíř Alexander Choupenitch, střelec David Kostelecký, herci Václav Svoboda, Alan Novotný či Michal Isteník a další. Kompletní výčet těchto osobností najdete pod článkem.

K výzvě se připojili také slávisté, do prodeje tak šly i lístky do hostujícího sektoru. V čele "Sešívaných" stanul trenér Jindřich Trpišovský, který si zakoupil zlatou VIP vstupenku, "vipku" si obstaral také někdejší útočník Slavie a reprezentace Pavel Kuka.

Na virtuální zápas se nakonec prodalo zhruba 6000 míst. Jak již bylo řečeno, někteří dárci si pořídili i více vstupenek. Držiteli tzv. zlatých VIP vstupenek se kromě zmíněného trenéra Slavie Trpišovského stal například představitel partnera klubu a člen představenstva Zdeněk Sklenář (Tripoli) či další dlouholetý partner AZ Servis.

Stříbrnou "vipku" si zakoupili Zbrojováci z fanouškovských skupin OS Zbrojováci, Torcida Brno a Orthodox Fans Brno, zmíněný Pavel Kuka či moderátorka STUDIA FLINTA Monika Čuhelová.

Kromě samotné sbírky bylo součástí výzvy také předání téměř 6000 lahví slazených i neslazených nápojů pacientům a personálu Dětské nemocnice FN Brno, SurGal Clinic a FOD Klokánek. Do prvních dvou zdravotnických institucí jsme dodali také tisícovku roušek, které pro nás zajistil další někdejší Zbrojovák Martin Lejsal.

Zbrojovka Brno je dlouholetým partnerem Fakultní nemocnice, se kterou spolupracuje například při propagaci dárcovství krve. Zbrojovácká výzva tuto spolupráci ještě výrazně prohloubila.

Kdo nás podporuje?

Od zahájení výzvy zveřejňujeme každý den jedno video, v němž se k nám připojuje některá z osobností nejen fotbalového světa a nejen z Brna. Kdo všechno nás tedy už podpořil?

další články

PREVIEW: K dalšímu utkání míří Zbrojovka na Slavii!
A-tým
27.11.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: K dalšímu utkání míří Zbrojovka na Slavii!

B r n o - FORTUNA:LIGA jede dál a nabírá závratné tempo. Zbrojováci mají před sebou jeden z...
Black Friday ve zbrojováckém Fanshopu!
Ostatní
27.11.2020 | Klub

Black Friday ve zbrojováckém Fanshopu!

B r n o - Je tu Black Friday ve zbrojováckém Fanshopu! Kup si mikiny, trička a další sortiment se...
V Brněnských Ivanovicích bylo slavnostně otevřeno nově zrekonstruované hřiště
Ostatní
26.11.2020 | Martin Lísal

V Brněnských Ivanovicích bylo slavnostně otevřeno nově...

B r n o – V areálu Fotbalového centra Brno v Brněnských Ivanovicích bylo dnes za účasti...