VIDEO: Zbrojovácký Mikuláš navštívil dětské domovy!

VIDEO: Zbrojovácký Mikuláš navštívil dětské domovy!

B r n o - Od roku 2013 se Zbrojovka snaží zpestřit předvánoční období dětem z dětských domovů a tuto tradici nezastavila ani epidemie koronaviru! S ohledem na stávající opatření neproběhla besídka na našem stadionu, Zbrojovácký Mikuláš se tentokrát vydal přímo za dětmi.

V sobotu 5. prosince se na stadionu sešlo kompletní mikulášské trio. Berly se ujal nejvyšší z trojice - Libor Došek. Andělská křídla ozdobila Patrika Siegla a role čerta se s velkým elánem zhostil Martin Doležal.

Prvním cílem byl líšeňský Klokánek. Díky příznivému počasí mohla nadílka proběhnout venku před budovou, kde si Mikuláš a spol. postupně vyslechli zdařilé básničky a písničky, za což odměnou předali dárky sladké i praktické.

Poté se mikulášská kolona přepravila do Bystrce. Na dvorku zdejšího Dětského centra rodinného typu Chovánek bylo taky hodně živo, děti se rozdělily do tří skupin. Mikuláš si opět volal jedno po druhém, vše potřebné měl zapsáno ve speciální svaté knize, takže přesně věděl, kdo zlobil méně, kdo více a kdo vůbec. Dárky ale nakonec dostali všichni a čertovy případné ambice odnést nejzlobivější děti v pytli krotil anděl, který pekelníka v kritických chvílích nepustil z řetězu. Nutno dodat, že celá trojice, která se v součtu mohla pochlubit 797 prvoligovými starty, projevila pro své role velký talent.

V Líšni i v Bystrci se ještě ukážeme s vánočními dárky. Tradice těchto besídek vznikla v roce 2013, od roku 2015 jsme se s dětmi potkávali ve VIP prostorách na stadionu na besídkách s řadou venkovních i vnitřních atrakcí.

Klub FC Zbrojovka Brno nesmírně děkuje za spolupráci těmto svým partnerům, bez kterých bychom si zorganizování besídky nedovedli představit: WEDOS, AZ SERVIS, Auto Pokorný, Pizza Hut, CAR CHECK s.r.o., The Candy Plus Sweet Factory s.r.o. a jejich produkty PEDRO, PH - TRANSPORT COM s.r.o. Na dárky přispěli také hráči a členové realizačního týmu Zbrojovky a zaměstnanci klubu.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi
A-tým
16.01.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi

M l a d á B o l e s l a v – Zbrojováci vstoupili do jarních bojů remízou na hřišti Mladé...
Záchranářský souboj bez vítěze, Zbrojovka remizovala v Mladé Boleslavi
A-tým
16.01.2021 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Záchranářský souboj bez vítěze, Zbrojovka remizovala v...

B R N O - První duel po krátké zimní pauze vyslal Zbrojovku do Čech, kde se v rámci patnáctého kola...
Z HISTORIE: Nejčasnější jarní premiéry Zbrojováků
Ostatní
16.01.2021 | Martin Lísal, Jiří Novotný

Z HISTORIE: Nejčasnější jarní premiéry Zbrojováků

B r n o - Bojovat o ligové body 15. ledna? Letošní ročník FORTUNA:LIGY stanovil v tomto ohledu...