Velká úleva, říká o svém návratu na hřiště Kryštůfek

Velká úleva, říká o svém návratu na hřiště Kryštůfek

B r n o – Jeden rok, sedm měsíců a pět dní. Tak dlouho byl Lukáš Kryštůfek vinou zdravotních problémů mimo hru. V závěru utkání proti Opavě si tak i on užil svoje soukromé vítězství.

„Naposledy jsem hrál doma proti Varnsdorfu, což byl první zápas pod novým trenérem Machálkem. Pak na Žižkově už jsem seděl na tribuně. Je to pořádně dlouhá doba a jsem moc rád, že už je to snad pryč. Koleno drží, což je fajn. Doufám, že to tak bude i nadále,“ věří osmadvacetiletý stoper.

Ten šel na hřiště za stavu 3:1, střídal Honzu Sedláka. „Nastoupil jsem na netypický post, ale byla to chvilička. Měl jsem za úkol hrát na pozici šestky, před stopery, pomáhat jim zachytávat brejky. Celkově tedy hrát spíše do defenzivy. Chvilku potom jsme přidali další gól z penalty a nakonec jsem se dostal i do šance,“ zmínil Kryštůfek rohový kop v závěru utkání. „Trochu jsem ale zaspal, kdybych tam šel o něco dříve, mohl jsem i zakončovat. Bylo by stylové dát gól, ale byl jsem hlavně rád, že vůbec hraju, užil jsem si každou vteřinu,“ smál se.

Na lavičce už předtím strávil několik utkání, do akce se ale dostal až teď. „Už na lavičce je to jiné, v tu chvíli věříte, že jsou trable za vámi, čekáte na šanci. Ta přišla, byla to velká úleva. Chci hrát zápasy, pomáhat týmu, a bez zápasů jsem byl hrozně dlouhou dobu. Vleklo se to, už to jednou vypadalo nadějně, ale pořád to nebylo ono. Teď už je snad všechno za mnou, v posledních zápasech už jsme byl plně připravený naskočit. Uvidím, jestli se na hřiště v nějaké fázi dostanu i v sobotním utkání,“ zmínil Kryštůfek duel na Spartě, kde hrál on i celý tým naposledy na jaře 2018. „Tehdy jsem v závěru dostal červenou kartu, ale uhráli jsme bod po celkem dobrém výkonu,“ vzpomíná.

Po Spartě čeká na hráče krátká dovolená, o nějakou zahálku se ovšem jednat nebude. „Mám sice dotrénováno, ale nebude to tak, že bych tři týdny nic nedělal, to by nedělalo noze dobře. Budu v zápřahu, ostatně všichni máme individuální program. Čekají nás náročné boje ve druhé lize. Už jsme to poznali, každý se na vás chce vytáhnout, každý se na vás kousne. Bude to bolet, navíc soutěž bude asi ještě těžší, všichni sestupující se budou chtít hned vrátit. Věřím, že bude v našich silách se rychle vrátit,“ přeje si rodák z Humpolce.

Kryšty patří k hráčům, kteří zažili už minulý sestup. V první sezóně ve druhé lize odehrál 23 duelů, k tomu obě barážové bitvy. O loňském ročníku už byla řeč, tam stihl do zranění deset zápasů. „Sestup zamrzí o to víc. Dva roky jsme o ligu usilovali a nakonec jsem stihl jeden zápas, možná dva. Hodně mě to štve. A návrat? Uvidíme, jaký tým zůstane, ale většinou máme smlouvy, mohlo by to klapat. Je to jen na nás,“ velí.

A jak se vyrovná s konkurencí na stoperském postu? „Je nás tam celkem dost, hostování sice končí Luďovi Pernicovi, na druhou stranu se vrátí zraněný Šury. Uvidíme, jak to bude vypadat, zda se případně bude hrát na tři stopery. To jsem zatím zažil snad v jednom utkání pod trenérem Šustrem, zkušeností s tím moc nemám, ale věřím, že to zvládnu a budu moci všem v klubu vrátit tu dlouhou pauzu.“

další články

PREVIEW: Čtvrtým domácím soupeřem je Žižkov!
A-tým
17.09.2021 | Martin Lísal

PREVIEW: Čtvrtým domácím soupeřem je Žižkov!

B r n o - V neděli 19. září je na programu utkání 8. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Fotbalisté...
Béčko zvítězilo ve Velké Bíteši a zůstává stoprocentní
B-tým
15.09.2021 | Martin Lísal

Béčko zvítězilo ve Velké Bíteši a zůstává stoprocentní

V e l k á B í t e š - Šestý zápas, šestá výhra! Brněnská rezerva zvládla dohrávku na hřišti Velké...
SOUHRN: Zbrojováci na hostování
A-tým
15.09.2021 | Martin Lísal

SOUHRN: Zbrojováci na hostování

B r n o - Během uplynulého víkendu zasáhli do zápasů svých týmů opět i naši hráči na hostování....