Volno? Po třech dnech mi fotbal vždycky začne chybět, usmívá se student Floder

Volno? Po třech dnech mi fotbal vždycky začne chybět, usmívá se student Floder

B r n o - Na podzim hostování, v úvodu jara pozice dvojky - a na posledních šest zápasů a baráž se Jirka Floder stal gólmanskou jedničkou Zbrojovky. A aby toho neměl málo, snažil se na Mendelově univerzitě završit bakalářské studium. Dvaadvacetiletý gólman se ani v období mezi sezónami nenudil.

Jak jsi na tom aktuálně se studiem?
Bakalářku mám hotovou, ještě mě čekají dvě zkoušky. Státnice jsem nestihl, takže ty absolvuju v zimě. Ještě jsem si podal přihlášku na magisterské studium, ale těmi státnicemi se to posunulo a půjdu až na letní semestr. Dovolenou jsem každopádně měl pracovní a studijní.

Dala ti kombinace sportu a studia v hektickém finiši sezóny zabrat?
V závěru to bylo náročnější, člověk se na učení hůř soustředí. I když se chce učit, pořád má v hlavě to, že ho čeká náročné dvojutkání a boj o postup. Naopak to naštěstí nebyl problém, na trénink a zápas jsem přepnul, pár dní před zápasem jsem měl v hlavě už jen fotbal a školu úplně vypustil.

Barážové zápasy byly hodně specifické – v prvním utkání skončila v síti většina střel na bránu, ve druhém naopak žádná. Co bylo pro tebe osobně nejnáročnější?
Když pominu góly, tak Rezkovy střely z dálky. Měl je takové zvláštní a nepříjemné, kousek přede mnou míč uhnul. Nám tam doma spadlo skoro všechno, do čeho jsme kopli, venku to bylo naopak. Střely lítaly mimo, přitom chyběl jediný gól.

Po utkání v Příbrami se mísilo zklamání s jinými emocemi, na hřišti dokonce došlo i k menší strkanici. Co se honilo hlavou tobě?
Emoce, zklamání, všechno dohromady. Nejvíc to na mě dolehlo, když jsme šli poděkovat fanouškům, přišlo mi to líto. Podporovali nás, jeli do Příbrami v takovém počtu. Sám jsem věděl, jak bylo mužstvo hladové, za tu práci si postup zasloužilo a nebyl daleko. Nijak jsme nepropadli, sehráli dva vyrovnané zápasy, bohužel nám chyběl ten jediný gól. Škoda toho třetího doma, i když kdo ví, jak by pak vypadala odveta, hrálo by se jinak.

Přinesla naopak baráž i něco pozitivního?
Skvělou návštěvu doma i venku, taky je to velká zkušenost do další sezóny. Pro tým i pro mě osobně, byly to těžké zápasy.

Když jsme u fanoušků, ti během jara několikrát vyvolávali tvé jméno. To potěší, že?
Fanoušci nás hnali a byli skvělí, ať doma nebo venku, podporovali nás všechny. A když pak ocenili i můj výkon, byl to samozřejmě příjemný bonus.

Teď je před vámi start nové sezóny, v pondělí začínáte přípravu. Už ti kabina chybí?
Je to tak, už se těším. Vždycky když končí sezóna, říkám si, že mám konečně volno. Ale po třech dnech mi fotbal začne chybět. Je to náročné, nikdo to asi zvlášť nemiluje, ale neděsíme se toho, naopak. S kluky se shodneme, že se všichni těšíme na kabinu a na partu. Půjdu do toho jako vždy, chci makat a odevzdat všechno. A uvidíme, co z toho bude. Bude to náročné, teplo tomu moc nepomůže, ale je to potřeba a zvládneme to. Pak z toho budeme těžit.

Liší se v něčem příprava gólmanů od té hráčské?
V něčem je to jiné, hlavně kondici nabíráme trochu jinak, ta je pro gólmany specifická. Děláme víc cvičení v brance, ale je to samozřejmě taky náročné.

Jakým trenérem je Martin Doležal?
Málokdy zvýší hlas, ale i tak umí dát velmi dobře a účinně vědět, že je něco špatně. Dokáže to říct v klidu, ale my si okamžitě uvědomíme, na čem musíme pracovat. Myslím, že to nese ovoce.

Jaké máš zvyky před tréninkem? Chodíš spíš na poslední chvíli, nebo naopak s předstihem?
Snažím se chodit dvacet minut před srazem, protáhnout se, zatejpovat, proválcovat. Mám rád svůj klid a nejsem ten typ, co by přišel minutu před srazem a něco honil.

A stalo se ti někdy, že bys dorazil pozdě?
Minulou sezónu mi nezazvonil budík. To bylo nepříjemné a taky drahé (úsměv). Naštěstí to trenér přešel s úsměvem, pokutu jsem zaplatil a snad už se to nikdy nestane.

Díky za rozhovor!

další články

PREVIEW: Zbrojovka se utká s Líšní, duel můžete sledovat na Zbrojovka TV
A-tým
10.08.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Zbrojovka se utká s Líšní, duel můžete...

B r n o - Ve středu mají Brňané na programu čtvrtý z pěti přípravných duelů před zahájením sezóny....
U9: Zbrojovka zvítězila na turnaji ve Vnorovech
Mládež
10.08.2020 | Martin Lísal

U9: Zbrojovka zvítězila na turnaji ve Vnorovech

V n o r o v y - Přípravka Zbrojovky (U9) absolvovala na začátku srpna prázdninový turnaj v novém...
Trenér Machálek po utkání v Jihlavě
08.08.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po utkání v Jihlavě

J i h l a v a - Fotbalisté Zbrojovky dokázali otočit průběh utkání v Jihlavě a připsali si nakonec...