Vynikající týmový výkon, rozplýval se hrdina Pašek

Vynikající týmový výkon, rozplýval se hrdina Pašek

B r n o – David Pašek prožil famózní večer. Na kraji zálohy předvedl životní výkon, vstřelil svůj premiérový gól v první lize, který se navíc ukázal být vítězným. A zrovna proti Spartě! Aby toho nebylo málo, výhrou se Zbrojovka definitivně zachránila. Do roka a do dne od utkání v Příbrami, které naopak znamenalo konec nadějí.

Pro mnohé bylo zařazení Paška na kraj zálohy překvapením, vždyť pod koučem Grmelou ještě nehrál, naposledy nastoupil 8. dubna v Jihlavě, kdy byl ještě před přestávkou střídán.

Nyní byl střídán také, ovšem za naprosto opačné situace – odcházel jako hrdina zápasu. Hýřil aktivitou, nastřelil břevno a výkon korunoval v úvodu druhého poločasu brankou, která byla nakonec vítězná. Stal se tak sedmým hráčem Zbrojovky, který si v letošní sezoně mohl do statistik zapsat první ligovou trefu. Před ním to dokázali Halaška, Fall, Glaser, Přerovský, Lutonský a Škoda.

Ovšem jen Pašek může v budoucnosti vykládat vnoučatům, kterak vstřelil první ligovou branku pražské Spartě, přispěl tím k výhře, k záchraně a pomohl tak famózním způsobem oslavit stoleté výročí klubu.

Jak byste svou trefu v krátkosti popsal?
Povedl se nám rychlý brejk, Tomáš Frejlach vystřelil a já měl pak už lehkou pozici, jen jsem se musel soustředit, abych netrefil gólmana nebo to nějak nepokazil.

První ligový gól, to asi bude drahé. Už vás pokladník kontaktoval?
Ještě ne, ale počítám s tím, že něco budu muset zaplatit (úsměv). Jsem rád, že se mi tu branku konečně povedlo vstřelit, šance byly už dřív. Tím lépe, že zrovna proti Spartě.

Letos jsou první ligové góly ve Zbrojovce docela koloritem, věříte, že je to signálem nadějné budoucnosti klubu?
Je dobře, že mladí dostávají šanci, tak by to mělo fungovat všude. Hráče kvalitní máme, důkazem je juniorka, která se sice teď dostala trochu do útlumu, ale doufám, že závěrečná kola zvládne a titul udrží. Mladší hráči dokazují, že ligu mohou hrát.

Ještě v první půli jste měl několik slibných momentů, například nastřelené břevno. Neříkal jste si, jestli je vám ligový gól vůbec souzen?
Právě naopak. Věřil jsem, že se mi povede gól dát, protože jsem se dostával do šancí víc než obvykle.

Což vyplynulo i z vašeho postu. Bylo to pro vás nezvyklé, nebo jste větší ofenzivní povinnosti z pozice záložníka kvitoval s povděkem?
Je pravda, že poslední dobou jsem nastupoval na beku, ale v juniorce a za mládež jsem záložníka hrával, takže problém mi to nedělalo. Musel jsem si jen hlídat protějšek, protože Sparta má v záloze opravdu kvalitní a rychlé hráče, párkrát nás pozlobili. Ale celkově jsme to snad zvládli. Měl jsem před utkáním respekt, ale zároveň jsem se pochopitelně těšil.

V závěru utkání řadu hráčů braly křeče, i vy jste měl zdravotní problémy a musel dokonce střídat. Jednalo se také o křeč?
Ano, opravdu jsem se vydal z posledních sil. Navíc tam po odehrání míče došlo k souboji, který to ještě zhoršil, takže pokračovat jsem opravdu nemohl. Na lavičce jsem pak už ve zbytku zápasu trnul se zbytkem týmu, ale naštěstí jsme to ubojovali. Celkově to byl vynikající týmový výkon, což byla jediná možnost, jak tak silného soupeře přehrát.

V neděli vás čeká Příbram, kam můžete jet v klidu. Nebojíte se, že po tak náročném utkání budou síly trošku chybět?
Systém středa – neděle by měl být v pohodě, nějaké únavy se nebojím. Navíc tam opravdu můžeme jet s klidnou hlavou, což je pro nás jen pozitivní. Předloni jsme tam hráli pod tlakem, prohráli 0:1 a spadli, to byl černý den (Pašek odehrál celý zápas – pozn. red). Nikdy se tam příjemně nehraje, je to těžký soupeř.

Jaký máte nyní nejbližší program?
Dnes máme volno, trénujeme až zítra, takže sil bude dost. Chceme Příbram potrápit, nic hotového ještě nemají. Naším cílem je získat co nejvíc bodů, jde nám o co nejlepší umístění, nepovažujeme sezonu rozhodně za hotovou a dokud se v tabulce můžeme posunout výš, je stále o co hrát. Navíc poslední domácí zápas hrajeme proti Slovácku, se kterým se nám celkem daří, duel se už ponese v duchu oslav výročí a chceme fanouškům přinést znovu i fotbalovou radost.

Díky za rozhovor!

další články

Béčko na závěr sezóny bez bodů
B-tým
14.06.2024 | Martin Lísal

Béčko na závěr sezóny bez bodů

H a v l í č k ů v B r o d - Béčko Zbrojovky dnes završilo úspěšnou sezónu na hřišti Havlíčkova...
PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova Brodu
B-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova...

B r n o - Brněnský B tým zakončí úspěšnou sezónu duelem na hřišti Havlíčkova Brodu. Hraje se v...
VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek
A-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek

B r n o – Nový trenér Jaroslav Hynek se s hráči ještě osobně neseznámil, přehled o stavu kádru však...