Z HISTORIE: Dva zápasy ve dvou dnech v roce 1943

Z HISTORIE: Dva zápasy ve dvou dnech v roce 1943

B r n o - Dva ligové zápasy ve dvou dnech? Dnes nemyslitelné. V roce 1943 to ovšem pro hráče židenického SK byla realita. Náročnou misi absolvovali s polovičním úspěchem.

V sobotu 17. dubna se nejprve představili na Kladně, kde i díky skvělému Štěpánovi zvítězili 4:0. František Štěpán prožíval životní sezónu, celkem nasázel 21 branek a stal se poprvé a naposledy nejlepším střelcem týmu. Kladenskou obranu pokořil hattrickem, čtvrtý zásah přidal Krejčíř.

O den později na hřišti Bohemians (tehdy AFK Bohemia Vršovice) sahali Brňané také po bodech. V první půli dorovnali náskok soupeře Kaiser se Štěpánem, ve druhém dějství mohl potřetí srovnat Vaněk, penaltu ale neproměnil. Bohemka tak zvítězila 3:2.

Zajímavostí je, že sestava se lišila na jediném postu - v útoku nahradil Křišťála Harnach. Oba hráči nepatřili v oné sezóně ke stálicím, první odehrál pět duelů, druhý čtyři. Naopak zmíněný Štěpán nechyběl onen rok ani minutu, do všech duelů zasáhl také Eduard Vaněk (jednou ale zápas vinou vyloučení nedohrál).

Žideničtí nakonec v této válečné sezóně skončili čtvrtí s 25 body. První místo obsadila Slavia, s níž SK doma remizoval 2:2. V jarní odvetě nicméně podlehl 0:5. Zajímavostí je, že čtyři z pěti členů slávistického útoku v tomto utkání oblékli také brněnský dres - Vycpálek, Bican, Holman a Hemele. Pátým do party byl mimochodem pozdější trenér vicemistrů světa Rudolf Vytlačil.

Kompletní výsledky a statistiky sezóny najdete v příslušných sekcích na webu (výsledky zde, statistiky zde).

další články

Peter Juritka: Za gól jsem rád, ale chtěli jsme se loučit vítězně
A-tým
25.05.2024 | Martin Lísal

Peter Juritka: Za gól jsem rád, ale chtěli jsme se...

V l a š i m – Jen pět minut se ve Vlašimi čekalo na úvodní branku utkání 30. kola. Pak se totiž...
Trenér Kříž po utkání ve Vlašimi
A-tým
25.05.2024 | Martin Lísal

Trenér Kříž po utkání ve Vlašimi

V l a š i m - Zbrojováci završili letošní nepovedenou sezónou remízou na hřišti Vlašimi. V utkání...
Zbrojovka na závěr sezóny remizovala ve Vlašimi
A-tým
25.05.2024 | Daniel Kinc

Zbrojovka na závěr sezóny remizovala ve Vlašimi

V L A Š I M - Letošní ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je u konce. Zbrojovka v závěrečném zápase sezóny...