Z Líšně přichází stoper Hlavica, opačným směrem míří Krška

Z Líšně přichází stoper Hlavica, opačným směrem míří Krška

B r n o - Zbrojovka vítá první potvrzenou posilu. Letní přípravu s týmem zítra zahájí šestadvacetiletý stoper Jan Hlavica, který přestupuje z Líšně. Opačným směrem míří záložník David Krška.

Hlavica v Brně podepsal smlouvu na tři roky, aktuálně se dolaďují administrativní detaily transferu. To platí i pro přestup Davida Kršky, který už s Líšní trénuje od začátku týdne.

V nováčkovské druholigové sezóně odehrál Jan Hlavica 27 utkání (včetně obou derby), drtivou většinu jako kapitán. Jedním gólem trefil v závěru cennou remízu s Pardubicemi. Ve třetí lize nastupoval taktéž za Líšeň, předtím hájil barvy Vyškova, do druhé ligy pomohl Vítkovicím. Odchovanec olomoucké kopané mimo tyto kluby hrál fotbal také při studiu ve Spojených státech.

"Těším se na první trénink. Pauza byla hodně krátká, ale mám před sebou nový klub a novou soutěž, což je velká výzva. Nejdu do neznámého prostředí, z Líšně znám hodně kluků z minulé i předminulé sezóny. A zbytek týmu znám jako soupeře z obou loňských zápasů," uvedl po podpisu Hlavica.

Odchovanec Zbrojovky David Krška působil na Srbské až do juniorky, poté se přes Kroměříž a Líšeň do Brna vrátil. V uplynulém ročníku naskočil do 24 utkání. Proti Jihlavě vstřelil premiérový (a nakonec vítězný) gól, v duelu s Vítkovicemi na podzim zařídil přesným centrem vítěznou trefu Petra Pavlíka.

"Chtěl bych všem poděkovat za super jízdu, kterou jsem ve Zbrojovce mohl zažít, a že jsem si skoro pokaždé mohl zařvat vítězný pokřik. Přeju klukům hodně zdraví, štěstí a vítězství," řekl na rozloučenou David. Kršo, díky i tobě a hodně štěstí na hřišti i mimo něj!

další články

Trenér Machálek po utkání s Líšní
A-tým
12.08.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po utkání s Líšní

B r n o - Trenér Machálek nebyl navzdory dvěma výhrám po minulých přípravných duelech příliš...
Zbrojovka v přípravě podruhé padla, podlehla Líšni 2:3
A-tým
12.08.2020 | Daniel Král

Zbrojovka v přípravě podruhé padla, podlehla Líšni 2:3

B R N O - Zbrojovka ve čtvrtém přípravném utkání dvakrát dokázala vyrovnat skóre trefami Adama...
Zbrojováci na hostování - Vintr pomohl k výhře
Ostatní
12.08.2020 | Martin Lísal

Zbrojováci na hostování - Vintr pomohl k výhře

B r n o - O víkendu už se rozběhly první fotbalové soutěže, v nichž svou roli hráli i Zbrojováci na...