Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem

Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem

B r n o - Bývá už tradicí, že si fotbalisté závěr roku zpestří doplňkovými sporty, především hokejem. Kopačky za brusle letos Zbrojováci vymění hned dvakrát, poprvé se tak stalo dnes na ledě brněnské Winning Group Areny.

Na ledové ploše se sešlo dohromady devatenáct borců. Martin Berkovec a Jiří Floder navlékli brankářskou výstroj, rázem tak proti sobě stanuli Henrik Lundqvist a Dominik Hašek. "V mém případě to byla souhra náhod, protože vlastní výstroj nemám. Ale je pravda, že jsem nakonec měl podobný styl, ruce i nohy ve vzduchu," usmíval se Floder, který při minulých zápasech nastupoval jako hráč. "Ale můj bruslařský styl není úplně ideální, tak jsem se rozhodl zkusit roli gólmana. Chvilku jsem se do toho dostával, ale pak mě to začalo bavit. Je to zase něco jiného, zkusit si to na vlastní kůži. V televizi to přitom vypadá snadněji."

"Dominátor" Floder nakonec slavil výhru 12:8, a s ním i spoluhráči - Jan Hladík, Jan Hlavica, Kuba Přichystal, Lukáš Endl, Adam Fousek, Peter Štepanovský a Jiří Texl. A jako host odchovanec Zbrojovky Marek Mach, aktuálně hráč Blanska.

S prohrou se tedy musel smířit tým kolem Martina Berkovce. "Ve výstroji je to náročné, ale baví mě to. Obdivuju hokejové gólmany, nemají to snadné. Vždycky jsem měl rád Henrika Lundqvista, takže proto jeho dres," vysvětloval Berky. Jeho spoluhráči byli Kuba Řezníček, Damián Bariš, Matěj Hrabina a Jan Moravec, posíleni navíc o pětici členů realizačního týmu - trenéra Richarda Dostálka, kondičáka Pepu Mlčucha, maséra Michala Horniga, fyzioterapeuta Ivana Janského a vedoucího mužstva Libora Doška. "Rozhodlo neproměňování šancí, soupeři lépe zachytal brankář," smál se nejvyšší muž na ledě. "Nedali jsme góly ani z největších závarů, Flodřis se v nové roli vyloženě našel. A pak jsme dostávali góly z brejků."

Další utkání čeká na Zbrojováky ve středu, tentokrát v lužáneckých halách. "Zatím nevíme, v jakých sestavách nastoupíme. Je možné, že to prostřídáme, aby bylo nějaké oživení, ale třeba dojde k odvetě v původních sestavách," krčil rameny Došek.

další články

PREVIEW: Druhým soupeřem v přípravě je Plzeň
A-tým
18.01.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: Druhým soupeřem v přípravě je Plzeň

B r n o - Po remíze se Zlínem čeká na Zbrojováky další zimní test s prvoligovým soupeřem. Ve středu...
VIDEO: Měli jsme přidat další góly, mrzelo po remíze Ševčíka
A-tým
16.01.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Měli jsme přidat další góly, mrzelo po remíze...

B r n o – U prvního letního gólu asistoval, první zimní rovnou vstřelil. Michal Ševčík otevřel po...
VIDEO: Jozef Dojčan po utkání se Zlínem
A-tým
15.01.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Jozef Dojčan po utkání se Zlínem

B r n o – Pohledné ofenzivní akce i branky, na druhou stranu tři zásahy ve vlastní síti. Úvodní...