Zbrojovka se pokusí vybojovat záchranářskou jistotu v Jihlavě. Můžete být u toho!

Zbrojovka se pokusí vybojovat záchranářskou jistotu v Jihlavě. Můžete být u toho!

B r n o – Do finále poháru Brno ve čtvrtek neproklouzlo. Teď už je v hlavách hráčů pouze a jen nedělní duel na Vysočině, který může definitivně potvrdit záchranu. Hráči Zbrojovky zároveň nachystali pro fanoušky dárek v podobě zakoupení stovky vstupenek. Výkop utkání je v 17 hodin.

Výjezd do Jihlavy je tradičně jedním z fanouškovských hitů sezony. Letos navíc nabízí atraktivní souboj o záchranářskou jistotu - devátá Jihlava má o bod více než desáté Brno a výhra zajistí úspěšnému celku v podstatě definitivu.

Fanoušci, kteří chtějí využít pro cestu do Jihlavy vlakového spojení, mají sraz ve 13 hodin na Hlavním nádraží (odjezd vlaku je ve 13:20). Distribuci vstupenek budou mít přímo v sektoru hostí na starosti fanoušci z OS Zbrojováci.

VIDEO: Na utkání zve fanoušky kapitán týmu Pavel Zavadil.

Situace Zbrojovky

Zbrojovka se veze na vlně solidních výsledků. Pět utkání v řadě neprohrála a opustila kritické vody, to ale neznamená, že by po dalších bodech horoucně netoužila. "Stále nemáme jistotu, stále platí, že pro bodový zisk musíme udělat maximum," opakuje trenér Kotal.

Ten si je dobře vědom síly soupeře. "Sledoval jsem jejich pohárové vystoupení s Plzní, které dali tři branky. S Jabloncem hráli v prvním poločase výtečně a měli řadu šancí. Nebezpečný je střelec Harba i další hráči, musíme hrát zodpovědně jako v Teplicích," připomněl trenér Kotal poslední venkovní zápas, ve kterém se po dlouhém čekání zrodila kýžená tříbodová žeň na hřištích soupeřů.

Zbrojovka nemá po pohárovém utkání času nazbyt. "Po utkání a v pátek regenerace, v sobotu příprava na soupeře. Musíme to zvládnout, není to poprvé," shrnul Kotal v kostce program Brňanů. Pro utkání bude postrádat Aloise Hyčku, kterému vystavila stopku čtvrtá žlutá karta. Mimo hru jsou nadále i dlouhodobí marodi Mezlík, Traoré, Avdić a Marković.

Náš soupeř

Jihlavští do první ligy poprvé nakoukli v sezóně 2005/2006, ihned však sestoupili, když předtím dokázali mimo jiné bodově vyplenit Brno.

Po dlouhém snažení se v Jihlavě z postupu do ligy radovali znovu před dvěma lety. A jihlavský fotbal od té doby skutečně jde nahoru. Výsledkem je současná devátá příčka, což je pro svěřence kouče Rady velký úspěch. Sám Rada vystřídal ve funkci trenéra Františka Komňackého, což byl onen potřebný impuls ke zlepšení výsledků mužstva.

Jihlavské mužstvo je poskládané výborně. Najdeme tu ligové veterány Kolouška s Blažkem (ten je momentálně zraněný, výtečně jej ovšem zastoupil Hanuš), jinak je to mužstvo tvořeno z relativně mladých hráčů. V záloze vyčnívá mladý talent Lukáš Masopust, v útoku zase řádí jedenáctigólový Bosňan Haris Harba. Jihlava má na jaře solidní formu, prohrála jen dvakrát. V březnu s Libercem a před týdnem v Jablonci.

Vzájemné zápasy

V podzimní části trefil Zbrojovce nejtěsnější výhru David Pašek. I v loňské sezoně Brňané doma vládli, soupeře rozstříleli 5:1.

Ovšem na jaře v Jihlavě Brňané klíčové utkání nezvládli, proti oslabenému soupeři prohráli 0:2 a den poté byl odvolán tehdejší trenér Petr Čuhel.

další články

VIDEO: Sestřih utkání v Chrudimi
A-tým
02.12.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání v Chrudimi

C h r u d i m - Devět branek, spousta zajímavých akcí a šancí. To vše nabídl včerejší přípravný...
Roman Potočný: Jsem rád, jak k tomu všichni přistoupili
A-tým
01.12.2023 | Martin Lísal

Roman Potočný: Jsem rád, jak k tomu všichni...

C h r u d i m – Při absencích Řezníčka, Berkovce a Divíška byl Roman Potočný v pátečním utkání v...
OHLASY: Josef Mucha po utkání v Chrudimi
A-tým
01.12.2023 | Martin Lísal

OHLASY: Josef Mucha po utkání v Chrudimi

C h r u d i m - První přípravný zápas krátkého zimního bloku nabídl netradiční porci devíti branek,...