Zbrojovka slaví v sobotu 110 let od založení

Zbrojovka slaví v sobotu 110 let od založení

B r n o - Zbrojovka si v sobotu 14. ledna připomene 110 let od vzniku klubu. Na fanoušky čeká v tento den speciální program, jehož vyvrcholením bude zápas klubových legend proti fanouškům.

Fanoušci ze spolku Zbrojováci pořádají pochod, start je naplánován na 11 hodin na křižovatce ulic Lidická a Lužánecká. Pochod se přes lužánecký park vydá na legendární stadion, se kterým je spojeno nejslavnější období klubové historie.

Od 13.30 se jen pár metrů od slavného stánku na lužánecké umělé trávě představí "áčko" Zbrojovky, které přivítá ve druhém zimním utkání Podbrezovou. A v 15.30 přijde na řadu hlavní tahák dne - zápas legend Zbrojovky proti fanouškům.

V týmu legend se představí hráči napříč etapami klubové historie - chybět nebudou ani mistři ligy z roku 1978, Karel Jarůšek a Josef Hron. Z týmu z přelomu let osmdesátých a devadesátých dorazí například Petr Čuhel, Petr Maléř či Róbert Kafka. Éru Bobíků připomenou Vladimír Chaloupka, Patrik Siegl, Jan Maroši, Richard Dostálek, Roman Široký nebo Patrik Holomek. A pozdější období budou reprezentovat Tomáš Abrahám, Tomáš Polách, Jan Trousil, Pavel Mezlík, Libor Došek, Martin Doležal a Karel Kroupa.

Tým fanoušků povede do utkání jako trenér někdejší hráč a kouč Zbrojovky Pavel Šustr. V týmu je pár posledních volných míst, zájemci se mohou hlásit do středy 11. ledna (více informací zde.)

Vstupné do areálu je dobrovolné (poputuje na výrobu fanouškovské choreografie spolku Zbrojováci). Občerstvení bude zajištěno.

Sobota tak symbolicky odstartuje narozeninový program, ve zbytku roku se můžete těšit na řadu dalších akcí a novinek, které budeme postupně odtajňovat!

další články

PREVIEW: Doma přivítáme Plzeň!
A-tým
03.02.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: Doma přivítáme Plzeň!

B r n o - Po jarní premiéře v Mladé Boleslavi se Zbrojováci poprvé v tomto kalendářním roce...
Občerstvení na utkání s Plzní!
Ostatní
01.02.2023 | Martin Lísal

Občerstvení na utkání s Plzní!

B r n o - Jarní domácí premiéra se blíží! Už v neděli 5. února přivítáme na našem stadionu...
Oslava 110. výročí založení klubu
A-tým
31.01.2023 | Martin Lísal

Oslava 110. výročí založení klubu

B r n o - Součástí oslav 110. výročí založení našeho klubu byla i akce pro partnery a přátele...