Zbrojovka vstoupí do pohárových bojů na hřišti divizního Žďáru

Zbrojovka vstoupí do pohárových bojů na hřišti divizního Žďáru

B r n o - V plném proudu už je také letošní ročník MOL Cupu, ve středu do něj vstoupí i Zbrojovka. V utkání 1. kola se od 17:30 představí na hřišti divizního Žďáru nad Sázavou.

Celek z Vysočiny nakročil do letošního ročníku solidně. V lize zvítězil ve dvou utkáních ze tří, k tomu jako bonus přidal postup z pohárového předkola přes taktéž divizní Havlíčkův Brod. V každém ze tří vítězných utkání se trefil Matěj Vopršal, který dohromady zaknihoval pět branek. V tabulce jsou Žďárští prozatím třetí, na totožné pozici skončili také v minulé sezóně.

Zbrojovka na tohoto soupeře v minulosti ještě nenarazila. "Ani osobně si v tuto chvíli nevybavuji žádný zápas proti Žďáru. Na soupeře jsme se podívali, jak v divizi hrají. Víme, že pohárové zápasy jsou nevyzpytatelné a že je důležité nic nepodcenit a přistoupit k utkání s plným nasazením a zodpovědně," připomíná kouč Pivarník ošidnost pohárových bojů. Tato soutěž není nikdy prosta překvapení a své o tom ví i Zbrojovka, která za posledních šest let dvakrát odešla poražena z duelů proti třetiligovým soupeřům.

Sám Pivarník nepatří k trenérům, kteří by odstavili pohárovou soutěž na druhou kolej. "Dvakrát jsem pohár ještě jako hráč vyhrál, československý i rakouský. Ta soutěž má svou váhu, člověk chce být úspěšný. A zápasů není tolik, aby nám mělo vložené utkání dělat nějaké větší problémy. Nedá se čekat, že bychom nasadili úplně odlišnou jedenáctku, i když dostanou šanci někteří hráči, kteří neměli v úvodu sezóny takové vytížení," prozradil.

Mimo hru určitě zůstanou oba dlouhodobí marodi - Škoda a Ashiru. Oba ještě nezačali s tréninkem. Michal Škoda je aktuálně v rekonvalescenci po operačním zákroku v oblasti třísla, které jej dlouhodobě trápilo.

Utkání se hraje u řeky Sázavy v areálu Bouchalky, adresa stadiónu je Bezručova 439/56 (mapa zde).

další články

PREVIEW: Sedmým domácím soupeřem je Vlašim!
A-tým
28.10.2021 | Martin Lísal

PREVIEW: Sedmým domácím soupeřem je Vlašim!

B r n o - Už jen čtyři zápasy zbývají odehrát z podzimního jízdního řádu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY....
Zbrojováci na hostování - dvougólový Moučka pomohl k další výhře
Ostatní
27.10.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci na hostování - dvougólový Moučka pomohl k...

B r n o - Z řad hráčů Zbrojovky na hostování se během uplynulého víkendu zapsal do statistik...
VIDEO: Sestřih utkání v Třinci
A-tým
26.10.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání v Třinci

B r n o - Ve 12. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zvítězila Zbrojovka na hřišti Třince 1:0, když jediný...