Roudnice - Zbrojovka 0:4, Brňané splnili roli favorita. V osmifinále čeká Žižkov

Roudnice - Zbrojovka 0:4, Brňané splnili roli favorita. V osmifinále čeká Žižkov

R o u d n i c e n. L. - V duelu 3. kola Poháru České pošty zvítězila Zbrojovka na hřišti Roudnice 4:0, o branky se postarali Skalák, Buchta, Kroupa a Hyčka. Soupeřem Zbrojovky bude v osmifinále Viktoria Žižkov, které vystřelil postup v penaltové loterii Michal Škoda. Hraje se již na dvě utkání, termíny jsou stanoveny na 5. a 30. října.

Zbrojovka se do soupeře zahryzla s vervou a za úvodní aktivitu byla odměněna. Bleskovou akci zakončil po Glaserově přiťuknutí svou premiérovou brankou v brněnském dresu Jiří Skalák. Pokornému udělal kličku a bylo to 0:1.

Pak se na chvilku ujali slova domácí, Svátkův zblokovaný pokus už už mířil pod břevno, ale Doležal si na tento moment schoval jistý zákrok a udržel Brnu vedení.

Pak už ale útočilo zase Brno. Hyčkův pokus skončil nad, Glaser z přímého kopu mířil těsně vedle, kde skončila i Skalákova hlavička. Hodně starostí nadělal Pokornému Paškův centr, po kterém došlo ve vápně k pořádnému závaru.

Ještě před půlí operovali před brankou domácích Kroupa se Skalákem, ale obrana Roudnice s vypětím všech sil odolala a skóre nezměnila ani nepřesná Glaserova rána.

Po změně stran se ale Zbrojovka dočkala, po rychlém protiútoku se k míči dostal Petr Buchta a obloučkem přehodil Pokorného - 0:2.

Posledními výkřiky domácích byla Kučerova rána zpoza vápna a Svátkův pokus, který ovšem smolně zasáhl střídajícího Ansumu. Pak už Roudnici došly síly a Zbrojovka zbytek zápasu ovládla, což ještě umocnilo vyloučení Schöna - ten si nechal dát dvě žluté karty během pěti minut.

Výsledek nakonec ještě vylepšil z pokutového kopu Karel Kroupa a v samotném závěru zakončil brejk Alois Hyčka. V další šanci neuspěl Frejlach, mrzet jej to ale nemuselo. Zbrojovka si postup pohlídala a v osmifinále, hraném na dvě utkání, narazí na Viktorii Žižkov.

Video (SK Roudnice nad Labem):

Ohlasy trenérů

Václav Kotal (Zbrojovka Brno): "Hrálo se na těžkém, hrbolatém terénu, chvíli nám trvalo, než jsme se dostali do tempa a splnili cíl přehrávat soupeře kombinační hrou. Jinak jsme od začátku měli více ze hry a po druhém gólu už bylo otázkou jen to, kolik dalších branek přidáme."
Ve středu hraje první tým Pohár České pošty na hřišti Roudnice nad Labem
24.09.2013 | Jan Hrabálek

Ve středu hraje první tým Pohár České pošty na hřišti...

B r n o - Zbrojovka je povzbuzena nedělním ligovým vítězstvím nad Znojmem, teď ji čeká „anglický“...