Zázrak se nekonal. Zbrojovka se vztyčenou hlavou končí v semifinále

Zázrak se nekonal. Zbrojovka se vztyčenou hlavou končí v semifinále

Zbrojovka se od prvních minut snažila dohnat dvoubrankový náskok Plzně z prvního utkání, v pohledném zápase na Srbské však opět doplatila na již tradiční (ne)efektivitu v zakončení. Nutno podotknout, že Brno třikrát zachránila konstrukce brány. Po bezbrankové remíze tak nakonec pohárová cesta Zbrojovky v semifinále končí.

Pozice brněnských fotbalistů před odvetou semifinále Poháru České pošty nebyla po dvougólové prohře v Plzni ideální, ovšem o svou místenku ve finále se Zbrojovka na domácím hřišti ještě chtěla porvat. Vzhledem k středečnímu postupu Sparty by také postup přes Plzeň znamenal pro Brno účast v předkole příštího ročníku Evropské ligy...

Že nebude mít stále ještě stávající mistr ligy v Brně snadnou práci se ukázalo hned v úvodu utkání. Zbrojováci začali aktivně a po Janotkově kolmém centru nechybělo Šislerově pohotovému zakončení mnoho. Šisler byl i u dalšího nebezpečného momentu, jeho ránu z dobrých pětadvaceti metrů však Kozáčik dokázal zkrotit. Divácky zajímavou první dvacetiminutovku ukončila obrovská šance Plzně, když na sebe Tecl dokázal ve vápně natáhnout hned tři hráče Brna, předložil míč zcela zapomenutému Ďurišovi a ten z úhlu napálil tyč Hladkého brány.

Nebezpečí po standardních situacích Pavla Zavadila, to je již v zápasech Zbrojovky takřka folklór. Kozáčik byl dalším gólmanem, kterého o tom brněnský kapitán přesvědčil, ovšem trojnásobný slovenský reprezentant v bráně Plzně dokázal Zavadilovu rychle padající ránu vytěsnit nad břevno. Před poločasem mohl brněnskou naději definitivně pohřbít svou hlavičkou po rohu Kovařík, míč však o centimetry bránu minul.

Zbrojovce zbývala na dvě branky už jen poslední pětačtyřicetiminutovka, a tak se Brněnští logicky vrhli do útoku. Pernica však ideálně míč po Zavadilově rohu netrefil, na další Šislerovu ránu byl pak Kozáčik připraven.

Po slibném brněnském úvodu však opět přišla konstrukce brány v podání Plzně. Petržela byl faulován na hranici vápna a Kovaříkův technický obstřel skončil na spojnici. I Zbrojovka hned o minutu později zazvonila na tyč. Janotka naservíroval pod sebe míč Paškovi a tentokráte měl štěstí pro změnu Kozáčik.

Zápas půlhodinu před svým koncem nabíral na obrátkách a po dalším rohu Zavadila nebezpečně zakončoval Fischer, avšak z ostrého úhlu napálil míč jen nad bránu. Na Kerestešův centr si pak nebezpečně nabíhali Fischer s Kroupou, ani jeden z nich ale nedokázal míč zasáhnout. V 70. minutě se Zbrojovka konečně dočkala kýženého kontaktního gólu když po Buchtově rybičce tečoval míč Šisler, sudí Bílek však ještě dříve viděl faul na Kozáčika a branku neuznal.

Vědět o sobě dal v poslední desetiminutovce také střídající Pavel Horváth, jeho lob ale bránu o centimetry minul. Zbrojovka si vytvořila v utkání celou řadu šancí, gól jí však dnes souzen nebyl. Kroupa tváří v tvář Kozáčikovi selhal, Šumberova dělovka z voleje pak letěla pouze doprostřed brány.

Po bezbrankové remíze tak v celkovém součtu postupuje Viktoria. Zbrojovka se s pohárem na domácí půdě rozloučila, avšak její výkon nebyl jen potvrzením současné formy, ale také příslibem do budoucna. Za letošní pohárové tažení lze konstatovat závěrem snad jediné - DÍKY, ZBROJOVKO!

Ohlasy trenérů


Václav Kotal (Zbrojovka Brno): "K úspěchu jsme potřebovali co nejdříve vstřelit branku, což se nám nepovedlo. Jen gól by Plzeň dostal pod tlak, takhle hrála, co potřebovala. Koncovka nás stále trápí."
Dušan Uhrin ml. (Plzeň): "Chtěli jsme postoupit, což se povedlo, s tím tedy můžeme být spokojeni. Bylo znát, že soupeř musel dát gól, my ne. I proto nás přitlačil, ale naše obrana byla až na jednu chybičku stoprocentní."
Zkusil jsem to z jedničky, ale bohužel to nevyšlo, litoval nevyužité příležitosti z úvodu Jan Šisler
02.05.2014 | Jakub Sabol

Zkusil jsem to z jedničky, ale bohužel to nevyšlo,...

B r n o – Zbrojovka si finále ligového poháru nezahraje. Odvetné utkání s Plzní skončilo remízou...
Nepodařilo se nám utkání zdramatizovat, litoval po bitvě s Plzní Václav Kotal
01.05.2014 | Martin Lísal

Nepodařilo se nám utkání zdramatizovat, litoval po...

B r n o - Solidní výkon hráčů Zbrojovky sklidil po závěrečném hvizdu potlesk, na postup to ale...

Fotogalerie

Všechny fotografie