Zbrojovka otevřela bodový účet i venku. Z Julisky veze bod

Zbrojovka otevřela bodový účet i venku. Z Julisky veze bod

Druhá zajížďka vedla pro Brněnské na stadion pražské Dukly. Ta povzbuzena výhrou v Mladé Boleslavi chtěla potvrdit silný start do soutěže a začátek naznačoval, že by se jí to mohlo podařit. Na gól Hanouska však dokázal brzy reagovat Markovič a na Julisce se tak body dělily.

Zbrojovka vstoupila do svého druhého venkovního zápasu o poznání aktivněji, než před dvěma týdny v Jablonci. Aktivní byla převážně po pravé straně, kde dobře kombinovala dvojice Malík - Vávra. Bohužel hned z první vážnější příležitosti soupeř udeřil. Tím, čím chtěla hrozit Zbrojovka, si k prvnímu gólu pomohla Dukla, když obrana Brna neubránila rohový kop a hlavičku Beauguela po zákroku Hladkého dorazil do prázdné brány Marek HANOUSEK.

Následující desetiminutovku působilo Brno otřeseným dojmem, tuto hluchou pasáž hry však přestálo bez újmy a z čista jasna přišlo vyrovnání. Útočnou akci po levé straně rozjeli Sýkora s Hyčkou, míč se dostal k osamocenému Malíkovi, ten sice první souboj s Chudým prohrál, ale na druhý pokus propašoval míč na Miroslava MARKOVIČE, který již dostal míč do sítě - 1:1.

Vstřelená branka pomohla i Brnu. Hlavně Markoviče bylo rázem plné hřiště a po jeho uvolnění ve vápně a následném centru nechybělo moc k tomu, aby se do zakončení dostal Malík. Za zmínku stojí také povedené sólo Honzy Sýkory, které až ve finální fázi přerušil faulem za žlutou Štětina. Největší šance do závěru první půle patřila také Zbrojovce a opět v ní byl Markovič, zavěšen do vzduchu však hlavou trefil pouze prostor, ve kterém se pohyboval Chudý.

Druhá půle na Julisce příliš mnoho vzrušení nepřinášela a na první šanci se čekalo až do 73. minuty. Zavadil se Sýkorou předvedli po přímém kopu nacvičený signál, na jehož konci byl kdo jiný než Markovič. Jeho tečovaná rána ale mezi tři tyče nemířila. Brno se nechtělo spokojit jen s bodem a Hyčkovi o chvíli později nechybělo mnoho, aby se prodral do zakončení tváří v tvář Chudému. Hladkého na druhé straně zase otestoval střídající Považanec.

Poměrně kvalitní utkání spělo do svého finiše a s přibývajícím časem se oba celky přece jen soustředily hlavně na to, aby nepřišla rozhodující chyba. Když se v závěru neujala hlavička Davida Paška, sudí Lerch ukončil utkání za stavu 1:1. Zbrojovka si tak na druhý pokus připisuje první bod mimo domácí stadion.

Moc šancí si Dukla nevypracovala, těšilo Petra Buchtu
11.08.2014 | Martin Lísal

Moc šancí si Dukla nevypracovala, těšilo Petra Buchtu

B r n o - Někdy to vypadá, že Petr Buchta má zápasy v Praze souzeny. Zbrojovka tu od návratu do...
K úplné spokojenosti mi chyběl ještě jeden gól, říká střelec Zbrojovky
10.08.2014 | Jan Hrabálek

K úplné spokojenosti mi chyběl ještě jeden gól, říká...

Vzpomněl si na dobu, kdy na Julisce hrával. Podstatné ale bylo, že Miroslav Markovič dal na...
Kotal po Dukle: Jsem rád, že hráči nepanikařili po rychlém gólu
09.08.2014 | Jan Hrabálek, Martin Lísal

Kotal po Dukle: Jsem rád, že hráči nepanikařili po...

P r a h a - Na třetí pokus to vyšlo, Zbrojovka veze z Julisky bod za remízu 1:1 a poprvé tak v...

Fotogalerie

Všechny fotografie