Kotalův lazaret znesvětil Eden!

Kotalův lazaret znesvětil Eden!

S početnou marodkou a zdravotními problémy několika hráčů se Zbrojovce podařilo dokonale vyloupit Eden. Absolutorium patří mužstvu, ve kterém ve druhém dějství nebylo slabin. Výsledkem byla první výhra na Slavii v historii samostatné české ligy.

Zejména výkon Stanislava Vávry stojí za připomenutí, útočník Zbrojovky rozvlnil síť hned čtyřikrát - sudí Nenadál pro jeho hlad po gólech našel pochopení ve dvou případech.

Úvod zápasu přitom odpovídal tabulkovému postavení obou týmů a domácí se první dostali i do vyložené šance, Jugas ale znepříjemnil Škodovi život tak akorát natolik, aby útočník Slavie Hladkého bránu těsně minul. Sešívaní nadále zatápěli pod kotlem a i když Malík zakončujícího Vukadinoviče ještě zneutralizoval, v 17. minutě už brněnský gólman poprvé kapituloval. Slávistický Zmrhal úspěšně splnil roli závozníka, nabil Milanovi Černému - ten zachoval pokoj v duši a uklidil míč k tyči.

I s početným lazaretem ale Brno na hřišti rozhodně nepůsobilo odevzdaným dojmem a pomalu, ale jistě začalo vysílat do pokutového území domácích jedno varování za druhým. Fischer pobídku Malíka ještě nezpracoval, brejk dvou na jednoho nevyšel a gól Vávry zase sudí Nenadál neuznal - Vávra si při zpracování pomohl rukou. Hráči Zbrojovky se mohli zlobit znovu o pár minut později, to Vávra dopravil míč po domnělé výhodě za záda Hrubeše podruhé - branka opět neuznána. Pocit křivdy ale hodně rychle vyprchal, Zavadil totiž z následné standardní situace vyprášil Hrubešovy rukavice s takovou razancí, že strážce sešívané svatně jen vyrážel před sebe a napotřetí už byl Vávrův gólový zářez regulérní.

Vávra se viditelně rozehrával k životnímu výkonu a skupinka fanoušků Flinty aplaudovala každému jeho kontaktu s míčem. A byl to právě nejlepší střelec minulého ročníku Juniorské ligy, kdo rozjásal sektor hostí podruhé. Psala se šedesátá minuta druhého poločasu, když Zavadil z mrtvého bodu zakroutil míč před nejistého Hrubeše a opět tu byl rychlonohý Stanislav Vávra - 1:2! Nutno dodat, že dva veledůležité momenty si v mezičase připsal Hladký - Boudjemaa i Zmrhal na jeho všudypřítomné paže recept nenašli.

Kdo očekával zoufalý nápor Slavie, se zlou se potázal - naopak to byli Brňané, kdo podnikali jeden odvážný prúnik za druhým a po dalším takovém, jenž si vzal na sebe Tomáš Brigant, se Kotalova skvadra radovala potřetí. Mladý útočný štírek byl za hranicí vápna faulován a Pavel Zavadil s klidem jemu vlastním z penaltového puntíku nemilosrdně trestal.

Závěr už přinesl pouze zoufalou křeč domácích a dva neproměněné protiútoky Zbrojovky, na první slávistické ztrátě to ale nic nezměnilo. Naopak Zbrojovka i se zdravotními problémy několika svých hráčů dokonale vyloupila Eden, kde slavila tři body poprvé v historii samostatné české ligy.

Ohlasy trenérů


Miroslav Beránek (SK Slavia Praha): "Po úvodní brance jsme bohužel nevyužili další šance a soupeř srovnal. Po změně stran byl soupeř produktivnější, nám chyběl klid. Moc jsme chtěli, ale nebylo nám přáno. Zápas si budeme muset pořádně rozebrat."
Václav Kotal "Konečně jsme začali proměňovat šance, to byla jedna z podmínek úspěchu. Vzadu se nám dařilo bránit nebezpečné standardky soupeře. Kluci bojovali jako tým, těší mne, že mladí hráči těžký zápas zvládli. Výhru hodnotím jako zaslouženou."
Soustředili jsme se na sebe a zaslouženě tady vyhráli, řekl kapitán
13.09.2014 | Jan Hrabálek

Soustředili jsme se na sebe a zaslouženě tady vyhráli,...

Byla by to už obehraná písnička – bez Pavla Zavadila by byla Zbrojovka poloviční. Velikost našeho...
Možná jsme turisti, ale odvezli jsme si tříbodový dárek, usmíval se kouč
13.09.2014 | Jan Nečas

Možná jsme turisti, ale odvezli jsme si tříbodový...

I když se trenérovi časem všechny zápasy slévají do jedné rozmazané šmouhy, dnešní duel si bude...
Po přestávce se Zbrojovka představí v pátek na Slavii
10.09.2014 | Lucie Hromádková

Po přestávce se Zbrojovka představí v pátek na Slavii

B R N O - Po reprezentační pauze se fanoušci mohou těšit na další kolo SYNOT ligy. Ti brněnští a...