Důležitá výhra! Zbrojovka dvěma brankami Paška porazila Jihlavu

Důležitá výhra! Zbrojovka dvěma brankami Paška porazila Jihlavu

Povedlo se! Zbrojovka dokázala porazit Jihlavu a připisuje si důležité tři body. Skóre otevřel hostující Jungr, v závěru první půle vyrovnal z penalty Zavadil. Vítězství Brna zařídil dvěma góly David Pašek. Výsledek ještě korigoval Jungr druhým gólem, víc však Zbrojovka soupeři nedovolila a vrátila mu tak podzimní porážku!

Utkání začala obě mužstva opatrně. První přítežitost měla domácí Zbrojovka v sedmé minutě,kdy byl faulován Sýkora. K míči se postavil Pavel Zavadil, jehož centr obrana hostů odvrátila. Jihlava se pokusila o rychlou odpověď, Jánošova bomba z velké dálky ale trefila jednoho z brněnských obránců. Další vzruch v pokutovém území přišel o pár chvil později, kdy se agilní Vaculík protáhl po křídle a poslal míč do vápna, domácí obrana odolala.

Zbrojovka byla aktivnější, nejprve se ke střele z hranice vápna dostal Sýkora, o pár minut později se řítil Vávra sám na branku, byl ale zastaven kvůli ofsajdu. Po dvaceti minutách hry založil krásnou akci kapitán Zavadil, který přihrál Paškovi, ten uvolnil Jugase, jehož přízemní centr Vávra jen těsně minul. O minutu později pálil sám Zavadil, Hanuš se ale vyznamenal. Patnáct minut před koncem první půle hlavičkoval Malík nad.

Ve třicáté třetí minutě však přišel šok. Jihlava dokonale předvedla, jak ideálně provést rychlý protiútok. Kapitán Vaculík utekl po levé straně a přihrál Jungrovi, který tak hladce zakončil jihlavské přečíslení. Brněnskými inkasovaný gól evidentně zatřásl, nicméně to nejlepší si Zbrojováci nechali na závěrečnou pětiminutovku. Pašek poslal míč do vápna, kde jeden z hostujících obránců zahrál rukou a sudí Paták nařídil pokutový kop! Toho se ujal PAVEL ZAVADIL a nedal Hanušovi šanci! Brno bylo najednou na koni, po rychlé akci se pokusil gólmana Jihlavy překvapit David Pašek, ale Hanuš byl opět pozorný a ránu kryl. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Začátek druhé půle Zbrojovka pojala aktivně, Buchtova střela mířila mimo. V padesáté minutě Srbská jásala podruhé! Košťál našel dlouhým pasem Keresteše, ten poslal míč do vápna, kde se k zakončení prodral DAVID PAŠEK a i přesto, že byl tísněn dvěma obránci, dokázal Hanuše překonat! Druhá branka vyburcovala naše mužstvo k ještě větší aktivitě. Obrovskou tutovku spálil Jugas, když z malého vápna přestřelil.

Po hodině hry hostující trenér Klusáček reagoval prvním střídáním. Stáhl nevýrazného Harbu, místo kterého poslal na hřiště Mešanoviče. Třetí gól přidala Zbrojovka po nádherné akci Vávry - ten se nádherně uvolnil, vlétl do vápna a předložil míč DAVIDU PAŠKOVI, který se v tísni obránců prosadil podruhé!

Jihlava po třetím brněnském gólu stáhla ze hry Vaculíka s Markem a zanedlouho snížila. Jinak vynikající Schuster se nechal přetlačit Jánošem, který svým pasem našel osamoceného Jungra a i on se dnes trefil podruhé. Zbrojovka ale dále tlačila. Blízko k hattricku měl Pašek, tentokrát jeho hlavičce chyběla razance. Další komplikace pro Brno přišla deset minut před koncem, kdy po tvrdém faulu na Jánoše uviděl červenou kartu Kamil Kopúnek. V nervózním závěru se však Zbrojovka ubránila a raduje se tak z cenného vítězství!


Sestřih utkání

I takový gól se počítá, usmíval se Pašek při popisu první ze svých dvou tref
02.05.2015 | Martin Lísal

I takový gól se počítá, usmíval se Pašek při popisu...

B r n o - Bojovník David Pašek opět ukázal svou sílu! Poprvé v kariéře vstřelil v jednom ligovém...
Vávra po Jihlavě: Otevřený fotbal, žádná betonárka
02.05.2015 | Martin Lísal

Vávra po Jihlavě: Otevřený fotbal, žádná betonárka

B r n o - V posledních týdnech nastupoval Stanislav Vávra spíše za juniorku, proti Jihlavě ovšem...
VIDEO: Trenér Kotal hodnotí vítězné utkání s Jihlavou
01.05.2015 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Kotal hodnotí vítězné utkání s Jihlavou

B r n o - Z trenéra Václava Kotala vyzařovala po utkání s Jihlavou (3:2) především úleva. Zbrojovka...

Fotogalerie

Všechny fotografie