Zbrojovka v Příbrami sahala po bodu, v závěru naděje zhatil Fořt

Zbrojovka v Příbrami sahala po bodu, v závěru naděje zhatil Fořt

P ř í b r a m – V rámci 29. kola Synot ligy zavítala Zbrojovka na stadion pátého celku tabulky, který stále bojuje o účast v evropských pohárech. Dvakrát dokázali Brňané odpovědět na domácí branky, potřetí se jim to však nepovedlo, a domů tak odjíždějí s prázdnou.

Příbramští se dostali do první příležitosti již ve 2. minutě, kdy střelou ze zhruba dvaceti metrů prověřil pozornost Melichárka v bráně Zbrojovky Martin Zeman. Jinak byl ale úvod utkání spíše opatrný a ani jednomu z týmů se nedařilo dostat se do vážnějších šancí. Až ve 12. minutě zvedl domácí fanoušky ze sedaček centr Aleše Matějů, který ve vzduchu našel Romana Bednáře. Jeho hlavičku však nad břevno výtečným zákrokem vytěsnil Dušan Melichárek. Ve 22. minutě prošel za brněnskou obranu Martin Zeman, který se následně na Melichárka řítil úplně sám. S jeho první střelou si strážce brněnské svatyně poradil, útočník Příbrami se ovšem dostal i k dorážce, naštěstí pro Flintu se ale stihl vrátit Lutonský, který svým tělem Zemanův druhý pokus odrazil.

Jenže poté přišla 27. minuta a rohový kop Příbrami. Centr do malého vápna nejprve adresáta nenašel, odražený míč se ale za přispění nedůrazné defenzivy Zbrojovky dostal na kopačku Jana Suchana, jenž okamžitou střelou k tyči otevřel skóre zápasu. Zbrojovce se poprvé podařilo ohrozit Kelemenovu bránu ve 33. minutě, kdy Vávrův milimetrový centr z pravé strany přistál na hlavě Davida Paška. Jeho hlavička si ale cestu mezi tři tyče nenašla.

Ještě před přestávkou se ale brněnským přeci jenom podařilo vyrovnat. Ve 44. minutě se po nedovoleném zákroku jednoho z domácích hráčů zahrával volný přímý kop z prostoru nalevo od pokutového území. Exekutor Pavel Zavadil zvolil prudkou střelu, která se otřela o hlavu Romana Bednáře, a minutu před poločasovým hvizdem tak poprvé rozvlnila síť domácí branky.

Ani po poločasové pauze jsme nebyli svědky na šance bohatého průběhu hry. Do velké šance se v 55. minutě dostal domácí Bednář, který se v malém vápně pokoušel usměrnit centr vzešlý ze standardní situace, balón ovšem ve velmi dobré pozici netrefil. V 63. minutě mohl domácí do vedení dostat také Pavel Nitrianský, který šel po povedené kombinaci příbramských hráčů sám proti Melichárkovi, jenže mířil vysoko nad břevno.

Dramatické okamžiky přišly v 67. minutě, kdy se v pokutovém území Zbrojovky střídající Mareš dostal k odraženému míči a následně byl dle sudího zastaven Slančíkem. Zazněl hvizd, který signalizoval pokutový kop v neprospěch Flinty. Míč si na penaltový puntík přichystal Martin Zeman, který jej posléze poslal do protipohybu Melichárka a svou letošní šestou brankou dostal v 68. minutě Příbram znovu do vedení. Brňany však druhý gól soupeře nepoložil, už v 75. minutě totiž přišla odpověď. O tu se postaral Alois Hyčka, který si nejprve narazil se Stanislavem Vávrou, aby poté šikovně z pravé strany pronikl do vápna a následně přesnou střelou z ostrého úhlu vyrovnal stav utkání na 2:2.

V závěru utkání byla aktivnější Příbram, v 83. minutě se do velké šance dostal domácí Bednář, který si uvnitř vápna hostí naskočil na prudký centr a hlavou opět zaměstnal Melichárka. Domácí brankář ale jeho pokus dokázal zneškodnit. V 86. minutě ale ani Melichárek nezabránil třetí příbramské brance, o kterou se nádhernou hlavičkou, jenž se do brněnské brány odrazila od břevna, zasloužil Pavel Fořt. Domácí celek se tak potřetí v utkání dostal do vedení v moment, kdy do konce zápasu zbývalo něco přes tři minuty. Na tento gól Zbrojovka již odpovědět nestihla a ze středních Čech se tak vrací s prázdnou.

Trenér Kotal hodnotí utkání v Příbrami
24.05.2015 | Martin Lísal

Trenér Kotal hodnotí utkání v Příbrami

P ř í b r a m - Jeho tým vstřelil venku dva góly, přesto trenér Kotal nemohl být po utkání v...
Po gólu jsem věřil, že minimálně udržíme remízu, smutnil střelec druhé branky Hyčka
24.05.2015 | Martin Lísal

Po gólu jsem věřil, že minimálně udržíme remízu,...

P ř í b r a m - Alois Hyčka vsítil v Příbrami po pěti minutách na hřišti gól na 2:2, trefil se...
Jakub Jugas míří do Příbrami poprvé v roli soupeře
23.05.2015 | Martin Lísal

Jakub Jugas míří do Příbrami poprvé v roli soupeře

B r n o - Důvodů, proč před utkáním v Příbrami vyzpovídat zrovna Jakuba Jugase, byla celá řada. Na...