Zbrojovka veze po reprezentační pauze tři body z Teplic!

Zbrojovka veze po reprezentační pauze tři body z Teplic!

T e p l i c e - Zbrojovka přerušila sérii pěti venkovních proher v řadě, v prvním utkání po reprezentační přestávce rozhodl o třech bodech pro Brno Jakub Řezníček.

Zbrojovka šla do utkání na severu Čech v totožné sestavě, jako do předchozího domácího utkání s Duklou, které vyhrála 3:0, brněnský celek chtěl tedy na tohle vítězství navázat i Na Stínadlech.

Vstup do zápasu byl ovšem z obou stran velmi opatrný. Hrálo se převážně ve středu pole a více než čtyři tisícovky diváků se v úvodu příliš nebavily. Poprvé mírně zahrozili domácí, když si ve 12. minutě naskočil na Vachouškův centr Kodeš, jeho hlavičce ale chyběla potřebná razance. Na větší šanci se však v první půli čekalo marně, skóre bylo po 45 minutách bezbrankové a oba týmy měly do zbytku zápasu co zlepšovat.

Hned v úvodu druhého poločasu zkusil Pavel Zavadil štěstí z přímého kopu, míč ovšem po jeho střele skončil metr nad. Obraz hry byl ve druhé půli velice podobný, jako v té první a na další šanci jsme si museli počkat až do 71. minuty, kdy vystřídavší Potočný prověřil Melichárka ranou ze střední vzdálenosti, brněnský gólman míč vyrazil na roh. Zavadil zkusil štěstí ze standardní situace podruhé v 74. minutě, tentokrát i trefil bránu, Chudý ale stačil míč vytáhnout na roh. Klíčový moment zápasu přišel v 78. minutě. Michal Škoda dobře podržel míč u domácí šestnáctky a vzápětí jej posunul na Pavla Zavadila. Kapitán Zbrojovky si v pokutovém území kulatý nesmysl zasekl a vzápětí byl faulován Ljevakovičem, sudí Příhoda po krátkém váhání ukázal na značku pokutového kopu. K penaltě se v 80. minutě postavil nejlepší střelec Brna, Jakub Řezníček, jenž neměl problém poslat Zbrojovku do vedení!

Další rána pro Teplice přišla v 84. minutě, kdy Potočný fauloval Paška a po druhé žluté kartě musel předčasně pod sprchu. Vedení Brna mohl hned vzápětí pojistit Řezníček, ranou z 20 metrů však na Chudého tentokrát nevyzrál, neujala se ani dorážka Michala Škody. Když pak Jakubu Řezníčkovi nevyšel ani protiútok z první minuty nastavení, skóre se již nezměnilo. Zbrojovka si tedy připsala první jarní body ze hřiště soupeře, v Teplicích vyhrála 1:0.

Sestřih utkání

Venkovní výhra? Musíme ji potvrdit doma, hlásí desetigólový střelec Řezníček
04.04.2016 | Martin Lísal

Venkovní výhra? Musíme ji potvrdit doma, hlásí...

B r n o - Deset. Právě tolik gólů nasázel soupeřům útočník Jakub Řezníček. Na kulaté číslo...
V Teplicích bychom měli hrát každých čtrnáct dní, usmíval se Kotal po venkovní výhře
02.04.2016 | Martin Lísal

V Teplicích bychom měli hrát každých čtrnáct dní,...

T e p l i c e - Už se z toho pomalu stává tradice. Poslední dva duely v Teplicích skončily výhrou...
Máme soupeři co vracet, připomíná Kotal před cestou do Teplic
31.03.2016 | Martin Lísal

Máme soupeři co vracet, připomíná Kotal před cestou do...

B r n o - A zase do boje. Reprezentační pauza skončila a Zbrojovku čeká dlouhá cesta na sever, kde...

Fotogalerie

Všechny fotografie